Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Praze proběhne Prague Art Week. Představí umění za hranicemi výstavních prostor

11. 09. 2023 - Klára Nováčková

Blíží se Prague art week, kulturní festival plný komentovaných prohlídek, výstav,  workshopů a otevřených ateliérů. Jeho cílem je především ukázat divákům pestrost naší umělecké scény a možnosti umění, které jsou (téměř) nekonečné.

Na akci se budou podílet jak státní, tak soukromé galerie. Umění se ale posune dál, než jen do galerijních prostor, neboť spousta uměleckých děl bude vystavena v pražských ulicích. Kam se můžete v rámci festivalu podívat a co si nesmíte nechat ujít?

Zdroj: Instagram: @prague_art_week

Grand opening ve Veletržním paláci

Zahájení Prague art Weeku se bude konat v prostorách Veletržního paláce, a to v úterý 21. září v 19 hodin. Večernímu programu bude předcházet celodenní program v Superstudiu, kde bude pro návštěvníky připraven bohatý program v podobě diskusí, přednášek nebo představení úspěšných současných architektonických projektů. Slavnostní zahájení a celý program pro širokou veřejnost, včetně komentovaných prohlídek, doprovodných akcí a kurzů, bude zcela zdarma.

Mapa výstavních prostor a instalací, které v rámci festivalu mohou návštěvníci vidět Zdroj: Instagram: @prague_art_week
Zdroj fotografie: Oficiální stránky Prague art week

Rothmayerova vila

Velkým lákadlem Prague art weeku je komentovaná prohlídka vily Otto Rothmayera, předního českého architekta. Vilou vás provede hned několik osobností české kulturní scény. Bude to jednak fotograf Jaroslav Beneš, člen fotografické skupiny český dřevák. Dále to bude Maria Szadkowska, kurátorka a vedoucí Centra památek moderní architektury. Posledním průvodcem bude architekt a kurátor, Petr Krajči. Komentovaná prohlídka se uskuteční 21. září v 17 hodin. Vstupenky je potřeba rezervovat prostřednictvím e-mailové adresy karla.hlavackova@ghmp.cz.

Tajné místo

Pokud máte rádi překvapení, výstava Tajné místo je přímo pro Vás. Na dosud tajném místě, mezi bytovými domy, vznikla instalace 12 uměleckých děl od předních českých sochařů a malířů. Galerie pod širým nebem ale nepřehlušuje genia loci samotného místa, ale spíše naopak, umělci pečlivě vybírali svá díla, aby skrz ně vyzdvihli působivou historii tajného místa. 23. 9. v 16:30 proběhne vernisáž, přičemž tajné místo bude odhaleno v den zahájení festivalu.

Kompletní program Prague art weeku naleznete na oficiálních webových stránkách festivalu.

Zdroj úvodní fotografie: Oficiální webové stránky festivalu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram