Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Praze přibude nový dopravce

14. 12. 2021 - Daniel Kapek

Od roku 2024 nalezneme v jízdních řádech Pražské Integrované dopravy nového dopravce. Společnost RegioJet převezme provoz na linkách S49 a S61, na které nasadí nové vlaky.

RegioJet byl vybrán pro provoz vlaků na linkách S49 a S61, když porazil České Dráhy a společnost Arriva vlaky díky ceně. Roční hodnota zakázky RegioJetu je cca. 162 milionů korun. Smlouva bude uzavřena na 15 let.

Předpokládané objednané dopravní výkony jsou stanoveny na 457 tisíc vlakových kilometrů ročně pro linku S49 a 297 tisíc vlakových kilometrů ročně pro linku S61.

Zatímco linka S61 zavede úplně nové spojení Běchovic a Vršovic, linku S49, která spojuje Roztoky s Hostivaří, momentálně provozuje Arriva se svými motorovými vozy.

RegioJet pro provoz těchto linek pořídí sedm nových elektrických vlaků. Počítá se se třemi jednotkami pro obě linky a jednou záložní pro obě trasy. Jednotky budou dvousystémové, vybavené evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS a s kapacitou 240 cestujících.

Vlaky každou půlhodinu

Obě linky začnou na půlhodinových intervalech ve všední dny a hodinových o víkendech. Ve výhledu je rozšíření provozu nejen zkrácením intervalů, ale i prodloužením obou linek. Linka S61 by mohla být prodloužena na obě strany, resp. na Smíchov a do Úval. U linky S49 by mohlo dojít k prodloužení do Říčan po trase linky S9.

Foto: zdroj Regiojet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram