Cookie Consent by Free Privacy Policy website

V Lucerně proběhne 16. ročník festivalu japonských filmů Eigasai

18. 02. 2023 - Vincenc Novák

Od 20. do 25. února bude v kině Lucerna probíhat každoroční festival japonských filmů Eigasai. Tématem letošního ročníku je "Japonsko neviděné", tedy Japonsko, které není zřejmé na první pohled.

Díky letošní nabídce filmů se diváci podívají do různých částí Japonska, a to od studeného Hokkaida až po slunnou Okinawu. Filmy diváky seznámí s rozmanitostí kultur původních japonských obyvatel a ukáží jim různé etapy japonské historie.

"Jen málo Japonců za svůj život procestuje všechny ostrovy a ještě méně jich pronikne do všech tajů různorodého kulturního života ve vzdálených lokalitách. Tradice a rituály jsou niterně spojené s přírodou a kulturní historií každého konkrétního místa, a ani turistům z řad obyvatel japonských ostrovů, nejsou kdykoli připraveny k nahlédnutí. O to menší šanci je uvidět, ale především pochopit, mají cestovatelé z celého zbytku světa. To, co zůstává našim očím skryto není tajné, jen do určité míry soukromé, neviděné nebo zapomenuté. I proto vás všechny zveme na výlet v prostoru i čase po Japonsku, které společně a pomalu budeme poznávat.", píší organizátoři festivalu na svých stránkách.

V sobotu 25. února navíc v Galerii Lucerna proběhne tradiční japonský kulturní den, jehož součástí bude bohatý doprovodný program. Pro návštěvníky bude připravena tradiční hudba, divadlo kjógen či bubenická show. Na programu je také skládání origami, psaní kaligrafie či výroba talismanů pro děti. Zájemci se také budou moci nechat obléct do kimona či si prohlédnout tradiční japonské meče.

V rámci festivalu Eigasai probíhá také výstava fotografií Petra Borovičky v kavárně Lucerna. Novinkou letošního ročníku je soutěž o ceny se slosováním, která proběhne po skončení akce.

Program:

Filmy začínají v 18:00
Po 20.2. Země Ainuů / Ainu Mosir
Út 21.2. Zabíjení / Killing
St 22.2. Krok / Step
ČT 23.2. Sanka: Horští tuláci / Sanka: Nomads of the Mountains
Pá 24.2. Správnej Sound / On-Gaku: Our Sound
So 25.2. 13:30 Školačka lázeňskou / Okkos Inn
So 25.2. 16:00 Divadlo Kjógen, Kenya Satoh – šamisen, Ryukyukoku Matsuri Daiko
So 25.2. 18:00 Omývání kostí / Born, Bone, Born

Více informací naleznete na www.eigasai.cz a na kinolucerna.cz.

Zdroj obrázků: Obrázek uživatel DeltaWorks ze služby Pixabay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram