Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Univerzita Karlova uzavřela spolupráci s festivalem Pražské jaro

09. 10. 2023 - Vincenc Novák

Zástupci Univerzity Karlovy a festivalu Pražské jaro minulý týden podepsali Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci. Jeho cílem je do budoucna usnadnit přípravu a realizaci konkrétních projektů v oblasti popularizace vědy a vzdělávání.

Memorandum podepsali rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, děkanka Filozofické fakulty UK Eva Lehečeková a ředitel Pražského jara Pavel Trojan. Díky spolupráci se budou moci studenti a studentky snáze zapojit do přípravy festivalu, a také využít nejrůznějších nabídek praxí či stáží. Obě instituce se budou také společně podílet na podpoře hudební vědy a propagaci jednotlivých akcí, mezi které budou patřit mimo jiné partnerské koncerty.

"Věřím, že díky této spolupráci vznikne množství skvělých projektů propojujících kulturu s vědou a vzděláváním. Kulturu považuji za neodmyslitelnou součást akademického života a toto je pro nás další příležitost, jak naplňovat tzv. třetí roli univerzity, a ještě více se otevřít široké veřejnosti," uvedla rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

Podle ředitele Pražského jara Pavla Trojana se ve spolupráci s nejstarší českou univerzitou chystá řada nových projektů Se studenty festival již nyní spolupracuje například na programu "Rozkvět Pražského jara", jehož cílem je zprostředkovat mladému publiku svět klasické hudby. "Jsme ve spojení také s vědeckými pracovníky Univerzity Karlovy, ať už ohledně nových poznatků v oblasti staré hudby, ale i zapojení moderních technologií do koncertů hudby současné. Rovněž nás těší, že studenti budou moci festivalové koncerty navštívit za zvýhodněné vstupné, čímž přispějeme k rozšíření obzorů a kultivaci mladé generace," řekl Trojan.

Zdroj: Univerzita Karlova

Zdroj úvodního obrázku: Univerzita Karlova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram