Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Univerzita Karlova je 248. nejlepší vysokou školou na světě

29. 06. 2023 - Vincenc Novák

Nejstarší česká univerzita se v tradičním mezinárodním srovnání dle žebříčku OS World University Rankings 2024 umístila mezi 250 nejlepšími světovými univerzitami. Oproti loňsku si polepšila o 40 míst a řadí se tak po bok 1,5 % nejlepších vysokých škol na světě.

248. místo znamená pro Univerzitu Karlovu nejlepší umístění za několik posledních let, ke kterému mu dopomohla zejména vysoká akademická reputace či dobrá pověst mezi zaměstnavateli. V rámci šetření byla pražská univerzita kolegyněmi a kolegy z jiných škol na základě své reputace zařazena dokonce mezi dvě stě nejlepších škol.

Autoři žebříčku v letošním roce analyzovali činnost téměř 3000 univerzit z více než 100 zemí z celého světa. Novinkou letošního ročníku bylo hodnocení jednotlivých institucích ve třech nových ukazatelích, kterými byla oblast udržitelnosti, zaměstnanost absolventek a absolventů a mezinárodní spolupráce ve výzkumu. V těchto kategoriích Univerzita Karlova vynikala.

Mezi další oblasti hodnocení patřila reputace mezi akademičkami a akademiky, resp. mezi zaměstnavateli, míra internacionalizace akademické obce, podmínky pro výuku či citovanost.

Těší mě, že reputace naší univerzity v celosvětovém měřítku roste, a to nejen mezi studujícími či akademičkami a akademiky, ale také ve vztahu ke sféře byznysu. Zejména náš otevřený přístup k udržitelnosti ve všech jejích vrstvách je jasným návodem, jak efektivně a odpovědně mají instituce – dovnitř i navenek – ke svým cílům směřovat. Být nejlépe hodnocenou českou vysokou školou je pro nás závazek a zároveň i motivace k tomu, abychom byli i nadále hybnou silou pozitivních společenských změn,“ říká k úspěchu univerzity její rektorka Milena Králíčková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram