Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Twitch zakázal streamování nelicencovaných hazardních her

18. 09. 2022 - jan.sercl

Mnozí již delší dobu tvrdí, že hazard se stal pohromou platformy, především kvůli tomu, že řada bohatých tvůrců propagovala potenciálně škodlivý obsah mladým, vnímavým fanouškům. Platforma vlastněná Amazonem oznámila rozsáhlou změnu týkající se hazardních streamů, která bude mít velké důsledky pro tvůrce i diváky.

Poté, co se provalil skandál, že streamer na Twitchi podvodně vylákal od diváků i kolegů údajných 200 000 dolarů na financování svého problému s gamblingem ve hře Counter-Strike: Global Offensive, začaly přední osobnosti, jako Pokimane, Mizkif atd., vyvíjet tlak na společnost, která se živým vysíláním zabývá, aby s tímto problémem něco udělala. Společnost Twitch v důsledku této skutečnosti oznámila, že od příštího měsíce zakáže streamování nelicencovaných hazardních her včetně automatů, rulet a kostek. Mezi stránky, které budou zakázány, patří Stake.com, Rollbit.com, Duelbits.com a Roobet.com. Později mohou být zakázány další webové stránky, uvedla společnost Twitch v prohlášení na Twitteru. Webové stránky zaměřené na sportovní sázení, fantasy sporty a poker budou nadále povoleny.

Streameři navrhli bojkot během vánočních svátků, které jsou vrcholem prodeje reklamy. „To bude bolet nejvíc," navrhla Pokimane - podle analytické společnosti StreamHatchet druhá nejsledovanější streamerka na světě ve druhém čtvrtletí roku 2022 - během streamované konverzace v neděli večer. Konkrétně ona a politický streamer Hasan Piker oslavovali rozhodnutí Twitche zakázat některé hazardní streamy, zatímco jiní poukazovali na mezery v oznámení této nové politiky, které hazard na platformě zachovají.

Zatím sice nemáme k dispozici všechny informace o hazardních hrách na platformě, ale je pravděpodobné, že Twitch tyto klíčové informace sdílí dříve kvůli obrovskému rozruchu, který se koncem září rozpoutal. Nová pravidla sice hazardní hry přímo nezakazují, ale berou si na mušku některé z největších webových stránek, které jsou buď oblíbené streamery, nebo známé streamery sponzorují. A důsledky budou obrovské: Nejenže hazard je jednou z nejoblíbenějších kategorií obsahu, na kterém se podílejí největší tváře platformy, jako je xQc, ale někteří tvůrci, jako je Tyler Faraz "Trainwreck" Niknam, uvedli, že od hazardních společností, které na streamu představují, vydělávají až milion měsíčně. V tomto čísle navíc nejsou započítané částky, které by mohly být vydělané z diváků hrajících hazardní hry při sdílení doporučujících kódů, které streameři vypustili do vysílání (což již nemohou dělat), ani žádné jiné sponzorské příspěvky, které by streamer na Twitchi mohl získat běžnějšími způsoby na platformě. Ačkoli tito streameři v minulosti zdůrazňovali, že sami divákům říkali, aby nehráli, bylo zřejmé, že byznys vzkvétá.

Společnost Twitch ve svém oznámení připomněla, že již zavedla určitá pravidla pro hazardní hry, ale že „někteří lidé tato pravidla obcházejí a vystavují naši komunitu potenciální újmě". Další ze streamerů, Devin Nash, v neděli na Twitteru napsal: „Hazardní hry jsou pro platformu hrozné. Zbavte se ho." Podle něj „poškozuje mladé uživatele Twitche, je špatný pro legitimní inzerenty a snižuje kvalitu celé stránky". Problém také označil za „problém platformy, nikoliv lidí".

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram