Hra Among Us, která získala za dobu své existence neočekávaný úspěch, bude nově dostupná ve virtuální realitě (VR). Pokud jste tedy fanoušek Among Us a virtuální reality, máte se na co těšit! Hra zamíří na PlayStation VR, Meta Quest 2 a Steam, zatím ovšem není jasné datum vydání.

Among Us VR byla představena v rámci předávání cen The Game Awards, kde byl zveřejněn také krátký trailer. Podle informací, které jsou zatím k dispozici, zůstanou základní principy hry stejné jako v původní verzi, v níž hráči plní úkoly a snaží se přitom zjistit, kdo je tzv. „traitor“. Nově se však bude hrát z první osoby.

Na této novince spolupracují studia Innersloth, Robot Teddy a Schell Games, stojící za hrou I Expect You To Die.

Vývojářské studio Innersloth se k novému projektu vyjádřilo takto: „Tento nový 3D zážitek vás a ostatní podezřelé z vesmírné lodě umístí do srdce Skeldu se všemi základními mechanismy týmové spolupráce a zrady, které znáte a milujete. Vydání pro VR bude samozřejmě i nadále podporovat také multiplayer!“

Among Us VR samozřejmě nebude kompatibilní s původní verzí hry. Neočekává se sice, že by tato verze měla obrovskou popularitu jako původní verze z prostého důvodu, že výbavu na virtuální realitu nevlastní velké procento hráčů.

Zdroj obrázku: Innersloth