Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tři pražské školy získaly oprávnění užívat značku Světová škola

17. 06. 2023 - Vincenc Novák

Ve čtvrtek 15. června se v prostorách Centra současného umění DOX uskutečnil Summit Světových škol. Tato každoroční akce je setkáním učitelů a žáků zapojených do dlouhodobého programu Světová škola. Téma letošního ročníku znělo "Překračujeme hranice".

Program letošního summitu byl zaměřen na aktuální témata spojená s migrací a válkou na Ukrajině. Součástí akce byla společná diskuze českých a ukrajinských žáků a jejich vyučujících ze ZŠ Palachova Ústí nad Labem a Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Preslova.

Druhou částí programu byly otevřené dialogy o válce na Ukrajině a jejích souvislostech se zajímavými hosty, mezi nimiž nechyběli reportér týdeníku Respekt Ondřej Kundra,  Alena Čorná z help linky Člověk v tísni o.p.s., ředitelka společnosti Meta o.p.s. Kristýna Titěrová a ilustrátorka Hanna Kovtun.

Součástí letošního programu byla také slavnostní certifikace nových škol, které splnily všechny podmínky a získaly oprávnění užívat certifikovaný titul Světová škola. Z Prahy se jednalo o ZŠ Poznávání, Fakultní ZŠ PedF UK U Studánky a FZŠ Táborská.

Dlouhodobý program Světová škola pořádají společně organizace Člověk v tísni, ARPOK a Adra. Organizátoři mají za cíl podporovat školy v tom, aby se sami seznamovali s aktuálními tématy, mezi které patří migrace, chudoba, změna klimatu či nerovnosti ve světě, a aby s nimi ve výuce pracovali. Učitelé společně s žáky k daným tématům také připravují veřejné akce, které se konají pro jejich spolužáky i veřejnost v jejich městě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram