Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Trávíte hodně času na sociálních sítích? Na instagramu nebo Youtube se můžete i učit

02. 04. 2021 - Patrik Vodrážka

Výuka dnešních žáků a studentů se už více než rok odehrává na internetu, k němuž patří i sociální sítě. Čas strávený brouzdáním na nich může být i prospěšný. Proč je nevyužít při přípravě na maturitu, přijímačky nebo si díky nim oživit dlouhotrvající online výuku? Vybrali jsme pro vás nejzajímavější vzdělávací instagramové profily a Youtube kanály.

Běžící češtinář - @bezicicestinar

Jedná se o profil, který má nejen příspěvky se skvělou a pochopitelnou grafikou, ale i příběhy s pravidelnými kvízy, kde si člověk otestuje své znalosti. Navíc je běžící češtinář velmi ochotný člověk a potřebujete-li vysvětlit nejasnosti v češtině, velice rád vám pomůže.

Čeština na pohodu @cestina_na_pohodu

Učitelka Barbora Slámová vyučuje češtinu na druhém stupni v jedné z ústeckých základních škol. Po loňském jarním uzavření škol na něm svým žákům pomáhala s výukou v nenadálé situaci. Najdete zde přehled nejčastějších jazykových chyb, vždy samozřejmě s krátkým a vtipným vysvětlením dané problematiky.

Čeština s červenou propiskou @cervenapropiska

Česky by každý občan naší republiky měl umět na výbornou. Když si nejste s něčím jistí, koukněte kromě již zmíněných profilů také sem. Kromě diktátů, přehledu častých jazykových hrubek a slavných češtinářských chytáků zde čas od času najdete i soutěž o knihu.

Maturita z češtiny @maturitazcestiny

Připravujete se na maturitu a hledáte inspiraci, jak nejlépe přípravu zvládnout? Na tomto profilu letošní maturantky najdete kromě tipů na přípravu i rozbory knih nebo zajímavé kvízy. Autorka by ráda v psaní příspěvků pokračovala i po ukončení střední školy.

Matematika @matematika.jv

Tápete v matematice? Listujete testy při přípravě na přijímačky nebo si jen chcete některé věci zopakovat? Pak právě tento profil vám pomůže matematikou proplout takzvaně bez ztráty kytičky.

Jakub Čáslava - @kubova_english

Skvělá cesta, jak si zlepšovat svoji angličtinu, rozšířit slovní zásobu či přiučit se správné výslovnosti. Příspěvky nejsou navíc rozhodně podané nudně, takže jak říká sám autor profilu, pokud vás dosavadní učení angličtiny nebavilo, zde vás zaručeně bavit začne.

Dejepis inak - @dejepisinak

Tato učitelka, která tvoří vzdělávací videa hlavně na Youtube, dokáže zpracovat dějepis opravdu jinak! Za zmínku tak stojí nejen její instagramový profil, který byste si rozhodně neměli nechat ujít, ale i právě tento Youtube kanál, kde se dozvíte o tématech všeho druhu. Najdete videa popisující první republiku, druhou světovou válku, ale například i videa typu historie počítačové myši, srovnání španělské chřipky s aktuální pandemií koronaviru nebo jak vlastně vznikaly nadávky.

Chemie s Olgou @oliniumchemistry

Chemie bývá u studentů často neoblíbený předmět. Koukněte na profil absolventky Univerzity Palackého v Olomouci a třeba vám pomůže pochopit, o čem váš chemikář vlastně mluvil.

Politika (nejen) pro mladé - @politika_nejen_pro_mlade

Tento profil se soustředí na aktuální politická témata, která v přehledných příspěvcích stručně vysvětluje. Díky tomu se jim daří popularizovat politiku a dané situace objasnit i lidem, kteří se o tato témata dosud moc nezajímali.

Právo pro tebe - @pravoprotebe

Profil vysvětlující právní pojmy zaměřený na kohokoliv, kdo se rád přiučí věcem, které by se mu možná mohly i hodit. V právu se mohou najít uáležitosti, které se právnicky vykládají jinak, než se vykládají v běžné mluvě a tento profil vám je pomůže rozlišit. Profil tak nemusíte sledovat jen v případě, že se opravdu o právo zajímáte, ale i jako naprostý laik, který se chce třeba jen něčemu přiučit.

Medici PRO Očkování - @medici_pro_ockovani

Tento projekt má za cíl vyvracet mýty o očkování. Vysvětlí vám, jak očkování funguje, co je to imunizace, jak se vyvíjí vakcíny a spoustu dalšího z této oblasti. Navíc se jedná o tým lidí z oboru, co tomu opravdu rozumí.

Do kontextu - @dokontextu

Informace o aktuálním dění shrnuté v příspěvcích. Chcete-li se tak dozvědět více o tom, jak to bude s maturitami, jak fungují průzkumy veřejného mínění či proč všichni mluví o bitcoinu, ale i spoustu dalších společenských témat, které tento profil rozebírá, podívejte se právě sem. 

Petr Curko - YouTube

Finalista kategorie Dětský Ámos v letošním ročníku soutěže Zlatý Ámos Petr Curko je učitelem přírodopisu a chemie na základní škole v Horažďovicích a tvoří po dobu uzavírky škol zajímavá výuková videa z těchto předmětů. Loni také vyhrál anketu vydavatelství Economia Hvězdy výuky na dálku. Jeho kanál odebírá téměř 11 tisíc sledujících.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram