Cookie Consent by Free Privacy Policy website

To nejlepší z Komenského už tuto neděli

26. 03. 2021 - Pražský inovační institut

V neděli 28. března slaví svůj svátek všichni učitelé. V tento den od 18 hodin bude také slavnostně ukončen celonárodní projekt Komenský 2020 akcí TO nejlepší z Komenského. Vyhlášeny budou také nejlepší studentské Projekty proměny. 

Projekt Komenský 2020 vznikl při příležitosti 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského (1592 – 1670). Cílem akce, která se zaměřuje jak na studenty škol, tak na širokou veřejnost, je oslovit českou společnost s Komenského poselstvím, předat jeho nadčasový odkaz současné mladé generaci, a přizvat tak národ k tomu, aby navázal a dokončil Komenského porady o nápravě.

V rámci projektu bylo vyškoleno více než 50 lektorů po celé České republice, kteří prostřednictvím vzdělávacích programů pro základní a střední školy, takzvaných lektorských interaktivních dílen, seznamují žáky a studenty zábavnou, praktickou formou s životem a ústředními myšlenkami Jana Amose Komenského.

Žáci, třídy a skupiny mládeže se rovněž mohli zapojit do navazujícího soutěžního „Projektu Proměny“, jehož cílem je dle inspirace Komenského učinit a zdokumentovat konkrétní dobrou věc ve svém bezprostředním okolí a komunitě.

Na akci To nejlepší z Komenského se kromě vyhlášení nejlepších studentských Projektů proměny proberou tato témata:

  • s dr. Tomášem Sedláčkem se budete moci zamyslet nad lidskostí a světem, který má budoucnost, a to nejen z ekonomického hlediska
  • kde hledal Komenský naději prozradí profesor Pavel Hošek
  • proč je důležité formovat charakter nastíní docent Jan Hábl, garant projektu
  • a o Komenském z hlediska vzdělávání promluví docent Jan Libich.

Online stream bude vysílán na Facebooku>>

Fotografie od uživatele Max Fischer ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram