Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tipy na letní kulturní akce v Praze

28. 06. 2023 - Šimon Hauser

Praha je město plné kultury a zábavy, které nabízí nespočet možností, jak si užít léto. Ať už máte rádi divadlo, hudbu, film, sport nebo gastronomii, najdete si zde akci podle svého gusta. Zde je několik tipů na to, co si nenechat ujít v Praze v letních měsících.

Festival KoresponDance 2023

Pokud máte zájem o tanec a pohyb, nenechte si ujít festival KoresponDance 2023, který se koná od 27. června do 1. července v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Festival představí mezinárodní i domácí tvůrce a umělce, kteří se zabývají tancem a jeho propojením s dalšími uměleckými disciplínami. Festival nabídne představení, workshopy, diskuse a další aktivity pro veřejnost.

Depeche Mode v Praze

Jednou z nejočekávanějších hudebních událostí letošního léta je koncert legendární britské skupiny Depeche Mode, která se vrátí do Prahy po šesti letech. Koncert se uskuteční 30. července na letišti Praha Letňany a bude součástí turné k novému albu Spirit. Fanoušci se mohou těšit na staré i nové hity této ikonické kapely.

Festival ARENA Divadla bratří Formanů

Milovníci divadla by neměli minout festival ARENA Divadla bratří Formanů, který se odehraje od 17. června do 1. července na Smíchovské náplavce. Festival představí nejnovější i starší inscenace tohoto slavného divadelního souboru, který kombinuje loutkové divadlo, hudbu a cirkusové prvky. Festival také nabídne doprovodný program pro děti i dospělé.

Baltimore Symphony Youth Orchestra v Rudolfinu

Pokud máte rádi klasickou hudbu, nenechte si ujít koncert Baltimore Symphony Youth Orchestra v Rudolfinu 1. července. Tento mladý americký orchestr pod taktovkou Nicholase Hershe předvede skladby od Dvořáka, Gershwina a Bernsteina. Koncert je součástí evropského turné tohoto talentovaného orchestru, který se skládá z hudebníků ve věku 12 až 21 let.

Další akce

  • Prague Proms 2023 je mezinárodní hudební festival, který přivítá hvězdy klasické, jazzové, filmové a populární hudby. Festival probíhá od 21. června do 24. září na různých místech v Praze.
  • Letní slavnosti staré hudby 2023 je festival současné interpretace hudby od středověku po klasicismus. Festival nabízí koncerty v historických prostorách Prahy, jako jsou kostely, kláštery nebo paláce. Festival probíhá od 18. července do 8. srpna.
  • CSIO4-W CET Prague Cup je mezinárodní jezdecký turnaj, který se koná na dostihovém závodišti Chuchle Arena Praha. Turnaj je součástí Světového poháru ve skocích přes překážky a přiláká nejlepší jezdce a koně z celého světa. Turnaj se koná od 26. do 30. července.
  • Festival bonsají a japonské kultury je akce, která představuje umění pěstování miniaturizovaných stromů a další aspekty japonské kultury, jako jsou čajový obřad, ikebana, origami nebo japonská kuchyně. Festival se koná od 16. do 25. června v botanické zahradě Fata Morgana.
  • Magická fontána je multimediální show na Křižíkově fontáně, která spojuje vodu, světlo, hudbu a projekci obrazu na vodní stříkající plátno. Show je inspirována různými tématy, jako jsou České legendy, Vltava nebo Queen. Show se koná od 17. srpna do 25. srpna.

To je jen malý výběr z mnoha kulturních akcí, které se budou odehrávat v Praze v létě 2023. Pokud chcete vidět více možností, doporučujeme navštívit tyto webové stránky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram