Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studentský festival FAMUFEST se blíží

17. 04. 2023 - Tereza Benešová

Letošní 39. ročník studentského multižánrového filmového festivalu FAMUFEST se koná od 19. do 23. dubna. Přinese nejen projekce více než stovky filmů, ale i mimořádnou řadu doprovodných akcí.

FAMUFEST každoročně organizují studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Na festivalu může veřejnost vidět běžně nedostupnou tvorbu současných studentů. Jedná se o skvělou příležitost pro všechny, kteří se chtějí seznámit se současnou filmovou, televizní či fotografickou tvorbou.

V rámci festivalu se uskuteční divadelní představení, diskuze, výstavy i koncerty po celé Praze. Aktuální ročník festivalu se zaměří na příběhy lidí, kteří se nebojí "svléknout do naha" a řešit společenská témata, jako jsou zranitelnost a přirozenost.

Festivalu se zúčastní i významný islandský režisér a scenárista Hlynur Pálmason, kterého budou moci všichni návštěvníci potkat na promítání filmu Zapomenutá země. FAMUFEST připravuje i speciální projekce společně pro střední školy a seniory a první stupeň základních škol. V pátek 21. dubna se v kině Bio Oko uskuteční přátelská soutěž FAMU versus Den Danske Filmskole, kde budou promítány tři studentské snímky. V programu je toho však zařazeno mnohem více.

Zakoupením akreditace diváci získají nejen vstup na festival, ale také jedinečný kód pro měsíční přístup k filmům online platformy FAMUfilms, kde budou k vidění všechny filmy z letošního ročníku. FAMUFEST letos podporuje MŠMT, Státní fond kinematografie a Ministerstvo kultury. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram