Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studentské firmy na Karlínské obchodní akademii

24. 03. 2022 - Redakce

Některé školy mají praxe v cizích firmách, ale my na Karlínské obchodní akademii - Kollárovce máme praxe formou vlastních studentských firem. To, co ve firmě chceme dělat, si určujeme sami a věnujeme se tomu, co je nám z nabídky nejbližší. Můžeme použít předlohu lidí, kteří měli školní firmu v minulých letech před námi, nebo můžeme přijít s něčím úplně novým.

Momentálně se na škole nachází tři bufety, papírnictví, dvě cestovky, několik charit a někteří ze studentů rozjeli i vlastní podnikání, například vlastní značku oblečení. Tato forma praxí závisí jen a pouze na studentech, jakým způsobem se podnikání ujmou. V případě bufetů a volného podnikání je možnost si i něco vydělat. Myslím si, že tato forma praxí je velice přínosná, protože si studenti zkusí, jak to opravdu v životě firmy funguje. Na Kollárovce je rozhodně nejširší výběr z praxí, proto jsme rádi, že jsme si vybrali právě studium na Kollárovce, kde se nechceme o podnikání jen učit, ale především si ho reálně vyzkoušet.

Studentské bufety poskytují žákům různé typy občerstvení. Dole v suterénu se dělají pannini, toasty a prodávají se různé pochutiny. V mezipatře si nakoupíte primárně bagety a různé typy sladkého pečiva, včetně různých drobností (lízátka, sušenky, pití). Ve třetím patře ochutnáte sladká jídla (palačinky, vafle) a samozřejmě si dáte dobrou kávu.

V papírnictví mají žáci možnost si koupit nebo zapůjčit školní potřeby, které zapomněli doma. Za symbolickou částku si žáci půjčí kalkulačky, pravítka a další potřeby.

Dále tu máme charity, které vybírají různé nepotřebné věci od žáků a posílají je dál potřebným. Naposledy se uskutečnila charitativní akce zaměřená na asistenční psy.

Cestovky chystají různé výlety. Máme dva typy vnitrostátní a mimostátní studentské cestovní agentury. Letos jsme se díky vnitrostátní cestovce mohli podívat na Karlštejn a prý plánují ještě mnohem více výletů v jarních měsících. S mimostátní se letos pojede do Amsterdamu a také plánují ještě několik dalších zahraničních destinací, ale to vám nemohu zatím prozradit.

Volné podnikání je nejvíce kreativní možnost na škole. Jeden student si letos rozjel svojí vlastní značku oblečení. Další studentka podniká se svíčkami. Každý student Karlínské OA si díky tomuto může vyzkoušet, jak v životě funguje reálné podnikání, když se zadaří, může si i něco vydělat.

Všechny kroky firem jsou pečlivě daněny a hlídány, aby nedocházelo k protizákonnému jednání.

V současné nelehké době všechny firmy bleskově zareagovaly také na situaci na Ukrajině. Charity vybírají věci na pomoc Ukrajině, které se následně darují. Bufety propagují podporující slogany, nabízejí ukrajinské vlaječky, výtěžek půjde na pomoc Ukrajině.

To vše si můžete zažít u nás na Kollárovce!

Článek pro Prahu školskou napsal student Karlínské obchodní akademie Michal Janák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram