Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studentovi robotiky se podařilo vytvořit první iPhone s USB-C

27. 10. 2021 - Patrik Vodrážka

O zavedení USB-C místo Lightningu na nových iPhonech se mluví již delší dobu, nicméně nyní jde o realitu. Pouze však u jediného telefonu na světě a to telefonu, který vlastnoručně upravil student robotického inženýrství u svého iPhone X. Ten tak umožňuje nabíjení telefonu i přenášení dat přes USB-C.

Student, který na svém projektu dělal, uvedl, že u toho trávil své volné chvíle několik měsíců. Než se mu povedlo dosáhnout svého cíle, zničil celou řadu USB-C a Lightning kabelů. Již v květnu se mu podařilo vytvořit jednoduchý prototyp umožňující portu USB-C nabíjení baterie iPhonu. Daný prototyp byl však příliš velký na to, aby se vešel do telefonu, a tak byl další úkol jasně daný, nikoliv však jednoduchý: upravení konektoru C94 společnosti Apple a vytvoření vlastního plošného spoje, který by se vešel dovnitř iPhonu.

Svůj výtvor i zdokumentoval prostřednictvím videa, kde zběžně mapuje proces výroby a ukazuje funkčnost. Má v plánu vytvořit podrobnější video, kde chce popsat, jak konkrétně k výsledku došel.

Svůj projekt zveřejnil jen pár týdnů po oznámení Evropské komise o tom, že plánují donutit výrobce chytrých telefonů a další elektroniky k tomu, aby používali stejný port USB-C, což by mělo donutit společnosti jako právě i Apple.

Fotografie pochází od uživatele Karolina Grabowska ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram