Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studenti si na Staroměstské radnici převzali mezinárodní ocenění Ekoškola

22. 07. 2023 - Vincenc Novák

Již po devatenácté si letos převzali zástupci základních škol certifikaci programu Ekoškola, za kterým stojí vzdělávací centrum TEREZA. Ocenění si odneslo celkem 49 školních týmů, poprvé se držiteli certifikace stala také 3 skautská střediska a 1 skautská základna organizace Junák.

Mezinárodní certifikace je předávána každý rok školním týmům, které se zasadí o zlepšování životního prostředí ve svém okolí. Za mezinárodním programem Ekoškola stojí organizace Foundation for Environmental Education. V České republice je program koordinován vzdělávacím centrem TEREZA. Certifikaci má v České republice 395 škol a nově i skautská centra.

Symbol Ekoškol, jež má podobu mezinárodní Zelené vlajky, si žáci, studenti a skauti převzali v Brožkově síni Staroměstské radnice. Ocenění předávali zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva životního prostředí, Junáka – českého skauta, informačního centra OSN v Praze a dalších významných organizací, které se podílejí na rozvoji vzdělávání i zlepšování životního prostředí v ČR.

Program Ekoškola byl založen v roce 1994 a v České republice je přístupný od roku 2005. V České republice drží certifikaci celkem 281 základních a středních škol, 114 mateřských škol a 6 neškolských zařízení.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram