Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studenti na výstavě Generace projektují své vášně do umění

27. 05. 2023 - Kryštof Jiřík

V kavárně WAID probíhá až do 24. června výstava studentů fotografie, audiovize a grafiky z Vysoké školy kreativní komunikace. Skrze fotografie, nebo i krátké filmy, tak výstava nabízí nahlédnutí do volnočasových zájmů a vášní mladé generace.

Hlavní téma je naše generace a její koníčky. To, co děláme ve volném čase. Toto téma odráží soukromí každého jednoho umělce. Jsou zde vyobrazeny naše formy relaxace a odreagování. Prvotní myšlenka vznikla na začátku září, kdy jsme se s ostatními umělci bavili o tom, co rádi děláme v našem volném čase. Co nás baví a kde dáváme průchod naší kreativitě. V tuto chvíli jsem začala uvažovat nad tím, jak nám každý říká, že nic neděláme a chtěla jsem ostatním ukázat čemu všemu se naše generace věnuje,“ říká kurátorka výstavy Leila Hamdanová.

Výstava probíhá po celém vnitřním areálu kavárny. Fotografe visí přímo na zdech. V případě videotvorby je pak u instalace vyvěšen i QR kód, po jehož naskenování budete přesměrování na stránku s odkazem, který vás přesměruje na video. Zároveň vás kód přesměruje na medailonek každého umělce s vysvětlením jeho díla.


Jsem tvůrcem videí zaměřených na hororovou tematiku. Skrze svá videa s nadsázkou prezentuji realitu dnešní doby a jejích mezilidských vztahů. Ve vystaveném snímku se snažím za doprovodu vlastní básně vystihnout křehkou bytostnou schránku dnešní generace a boj duše proti vlivům a nástrahám moderní doby. Snímek zrcadlí mé pocity za doby koronavirové pandemie a moje hledání nového východiska z tehdejší situace,“ říká jeden z vystavujících Lukáš Vokoun.

Vernisáž výstavy Generace

Generace je žánrově velmi rozmanitá. Pracuje jak se surrealistickým pojetím umění, tak i s realismem, nebo i s komerčními snímky. Mladí lidé, co se nebojí experimentů a zároveň mají s uměním zkušenosti se tak nenechali ničím vázat.

Každý z nás do umění přináší kousek sebe, kousek svého cítění a svých pocitu. A tím se každé umělecké dílo stává jedinečným a také díky tomu tak často vznikají nové věci v umění. My jakožto umělci se často nebojíme experimentovat a zkoušet nové věci. A tyto experimenty nejednou vedou k něčemu ojedinělému,“ reaguje kurátorka na dotaz, co mladí lidé přinášejí nového do umění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram