Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studenti Centra pro talentovanou mládež bodovali v Advanced Placement zkouškách

04. 04. 2023 - Vincenc Novák

V loňském roce skládala část studentů Centra pro talentovanou mládež (CTM) mezinárodní oborové zkoušky na úrovni prvního a druhého ročníku zahraniční vysoké školy, tzv. Advanced Placement zkoušky. Čeští středoškoláci v nich výrazně uspěli, jejich výsledky se pohybují vysoko nad celosvětovým průměrem. Pro žáky se jedná o velkou výhodu při cestě za dalším studiem, neboť výsledky zkoušek u přijímacího řízení uznávají ty nejlepší univerzity.

Průměrné skóre českých studentů činilo 3,82 z maximálně 5 možných. Celosvětový průměr byl 2,92. Čeští středoškoláci uspěli hlavně v Computer Science A and Computer Science Principles, Macroeconomics, Physics 1 a Psychology and Human Geography.

Ke studentům, kteří u AP zkoušek 2022 výrazně uspěli, patří i Matáš B. z Gymnázia Jana Keplera, jemuž se podařilo získat ve všech částech zkoušky nejvyšší možné hodnocení a celkově maximální skóre „5“ ze zkoušky AP Computer Science Principles. Zařadil se tak po bok dalších 196 studentů, kterým se to v loňském roce podařilo.

AP zkoušky znamenají pro studenty završení intenzivního online studia, kterému se při střední škole věnovali. Mezinárodní certifikace, kterou jejich složením získali, jim otevírá dveře při studiu na vysokých školách v České republice i v zahraničí. Výsledky zkoušek při přijímacím řízení uznávají některé fakulty Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a ČVUT. Z prestižních zahraničních škol můžeme jmenovat Oxford, Cambridge, Princeton University, Harvard a stovky dalších.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram