Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Student, který sleduje soukromé letadlo Elona Muska, požaduje 50 tisíc dolarů pro ukončení sledování

11. 02. 2022 - Patrik Vodrážka

Na poli internetu se někdy odehrávají opravdu zajímavé věci. Svou pozornost si v poslední době získal také teprve devatenáctiletý vysokoškolský student, který vytvořil sledovací zařízení, které na Twitteru informuje o tom, kdy vzlétá a přistává soukromé letadlo Elona Muska.

Studentovi se podařilo vytvořit bota s názvem ElonJet, nicméně se nejedná o jediného bota, neboť se mu podařilo sledovat soukromá letadla i dalších celebrit, jako je Jeff Bezos či Bill Gates. K této činnosti navíc využívá veřejně dostupné údaje o leteckém provozu. ElonJet je ovšem nejznámější a v aktuální chvíli má přes 350 000 sledujících, kteří každým dnem stoupají. A pozornosti tak neunikl ani samotnému Muskovi.

Už loni na podzim kontaktoval Musk studenta ohledně ElonJetu, kdy žádal, aby tento účet stáhl, neboť se jedná o bezpečnostní riziko. Za smazání navíc slíbil 5 000 dolarů. S takovou částkou se ovšem student nespokojil a začal vyjednávat o navýšení částky na 50 tisíc dolarů, neboť by to byla podle něj skvělá podpora na vysoké škole a možná by mu to umožnilo pořídit si auto, například Model 3 od Tesly.

Na to Musk odpověděl, že o tom bude přemýšlet, nicméně dále už se konverzace nevyvíjela. Dosud student o rozhovoru s Muskem mlčel a vše se rozhodl zveřejnit teprve nedávno, když miliardář zdánlivě ztratil zájem o naplnění dohody. Je tedy otázkou, jestli je šance, aby došlo k naplnění dohody, nicméně tomu aktuálně nic nenapovídá, a je tak možné, že twitterový účet poběží i nadále.

Fotografie pochází od uživatele Marina Hinic ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram