Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Streamovací službě Spotify se daří s počtem uživatelů, stále ovšem prodělává

30. 08. 2022 - Patrik Vodrážka

Streamovací gigant Spotify zveřejnil výsledky za druhé čtvrtletí, ze kterých plyne, že například oproti Netflixu zaznamenal vysoký nárůst uživatelů, stále však prodělává. Přibylo jak placených, tak bezplatných účtů.

Spotify má nyní 433 milionů uživatelů oproti 422 milionům na konci prvního čtvrtletí. 188 milionů z těchto uživatelů si platí službu Premium, což je o šest milionů více než před čtvrt rokem, zatímco další čtyři miliony se zaregistrovaly na základě reklamy.

Ačkoliv panují obavy v zábavním průmyslu, který očekává, že domácnosti budou snižovat výdaje za zábavu, Spotify se tomuto šetření vyhýbá. Společnost také vynaložila nemalé prostředky na marketingové kampaně, kterými si kladli za cíl zvýšit počet svých uživatelů, kteří si nechali propadnout předplatné nebo si měli v plánu rozšířit svůj tarif na rodinný.

Právě tyto výdaje na kampaně udělaly díru do finančního rozpočtu a společnost tak vykázala čtvrtletní ztrátu ve výši 194 milionů eur (4,8 miliard korun). Spotify spoléhá na výrazné zvýšení příjmů z předplatného i z reklamy, což by mělo tyto ztráty vyrovnat. Společnost také plánuje levnější formy zvukového obsahu jako jsou podcasty či audioknihy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram