Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Stavba lávky HolKa začala. Spojí Holešovice s Karlínem

18. 01. 2022 - Daniel Kapek

V hlavním městě v lednu začala stavba nové lávky přes Vltavu. Stavbu za 298 milionů vyhotoví společnost Skanska. Hotovo má být ještě letos.

Lávka na Holešovické straně vyústí před bránou Pražské tržnice. Odtud povede 150 metrů dlouhá lávka na cíp ostrova Štvanice a dále 38 metrů do Karlína. Vedení města lávce přezdívá HolKa, stejně jako přívozu, který dnes v místě funguje.

Podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra se na lávce pracuje už od podzimu: „V betonárce se pracovalo už od podzimu, ale dnes konečně začínáme přímo na místě,“ sdělil v úterý 11. ledna při zahájení stavby. „Skvělé je, že získáme i nový bezbariérový přístup na ostrov Štvanice, který čeká celková proměna,“ doplnil.

Rekonstrukce je plánovaná i na Bubenském nábřeží, ze kterého se má stát pěší promenáda s pohodlnějším nástupem do tramvají.

HolKa bude postavena z ušlechtilého materiálu, ultra-vysokohodnotného betonu (UHPC – ultra-high-performance-concrete) s lesklým bílým mramorovým povrchem. Na lávku bude jednoduchý a komfortní přístup. Její návrh počítá i s požadavky protipovodňové ochrany i bezbariérového řešení nástupů na lávku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram