Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Startuje unikátní program, který umožní zájemcům o profesi učitele vyzkoušet si na týden učení

10. 03. 2022 - Redakce

Organizace Začni učit! odstartovala nové kolo přihlášek do programu Zkus učit!, ve kterém si může kdokoliv na týden vyzkoušet práci učitele. Rodiče na rodičovské dovolené, studenti vysokých škol nebo ti, kteří teď pracují třeba v malé firmě. Zkrátka každý, kdo má někde v koutku duše myšlenku, že by si rád alespoň zkusil být pedagogem.

Proč je to důležitá zpráva? Protože v českém školství chybí přinejmenším šest tisíc učitelů a jedním z řešení tohoto problému je dostat do něj lidi z praxe. Lidí, které učitelství zajímá, je v Česku více než sto tisíc. Právě ti se přitom mohou snadno dostat za katedru alespoň na částečný úvazek.

Jak přesně program funguje?

Zájemci, které láká vžít se do kůže pedagoga, se nejprve pečlivě připraví na tuto roli na společném víkendovém výjezdu. Potom vyrazí i s dalšími na druhý stupeň vybrané základní školy. Tam si účastníci vyzkouší několik rolí: od žáka, asistenta pedagoga a tandemového vyučování po samostatné učení.

Program Zkus učit! je tak ideální pro lidi, kteří chtějí vyzkoušet tento výjimečný zážitek – a třeba se při tom dozvědět, jestli je učení pro ně. Ondřej Sliš, který projektu zajišťuje komunikaci, říká: „Část účastníků po našem programu nastoupí do školství. Někteří si začnou doplňovat pedagogické vzdělání – a někteří zjistí, že pro ně tato práce spíše není. I to nám dělá radost, protože tito lidé ušetří několik let na pedagogické fakultě. Pro všechny jde o jedinečnou, nepřenositelnou zkušenost.“

Program Zkus učit! proběhne v dubnu a květnu. Přihlášky jsou otevřené už nyní zde.

Celý program vytváří platforma Začni učit! Její tým usiluje o to, aby bylo v českém školství dostatek spokojených a motivovaných pedagogů. Proto do něj dostávají lidi z praxe – a začínající pedagogy podporují v jejich začátcích. Tým platformy sídlí už od svého vzniku v roce 2016 (tehdy ještě pod názvem Výluka) v prostorech Kampusu Hybernská pod Univerzitou Karlovou. Právě tady pořádá své programy pro učitele i veřejnost. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram