Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Stanovisko MŠMT ke kritériím příjímacího řízení na soukromé a církevní základní školy

06. 03. 2023 - Aneta Havránková

MŠMT vydalo stanovisko ke kritériím přijímání k základnímu vzdělávání na soukromých a církevních základních školách. Důvodem pro vydání stanoviska je novela vyhlášky č. 48/2005 Sb., která má zajistit transparentní a předvídatelné rozhodování v procesu přijímání žáků.

Nová vyhláška umožňuje neveřejným zřizovatelům využít zákonného prostoru pro zveřejnění kritérií pro přijímání žáků k základnímu vzdělávání. Ministerstvo se v tomto kontextu soustředí na nejčastěji používaná kritéria a posuzuje případné rozpory s antidiskriminačním a školským zákonem.

Cílem stanoviska je sjednotit praxi škol, kontrolních orgánů a nadřízených správních orgánů. Stanovisko však nezahrnuje všechna možná kritéria pro přijímání a uvádí pouze typické příklady prokázání splnění kritéria.

Od 1. ledna 2023 je v platnosti novela vyhlášky, která má neveřejným zřizovatelům ulehčit proces přijímání žáků a zároveň zajistit transparentnost tohoto procesu. MŠMT se snaží přispět k této snaze vydáním stanoviska ke kritériím přijímání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram