Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Sport je pro mě největší odreagování, je to můj životní styl, říká student

08. 06. 2021 - Redakce

Albert Fulík se věnuje rychlostní kanoistice. Jeho cílem bylo skloubit dohromady školu se sportem, proto si vybral šestileté Gymnázium Oty Pavla, které má blízko domovu i místu, kde se svým klubem trénuje.

„Pro kluka mého věku je kanoistika velice atraktivní v tom, že se může porovnávat s ostatními v řádkách setin sekundy a doopravdy se ukáže, kdo se připravoval,“ myslí si.

Svou třídu reprezentuje také ve školním parlamentu. Ten na jeho gymnáziu funguje pouze tři roky. Jakou má odezvu a s jakými nápady přicházejí studenti? Co Alberta Fulíka nejvíce láká v jeho dalším koníčku, kterým je moderování? A jak plánuje skloubit do budoucna sport se školou? Lákalo by ho i studium v zahraničí, například v Egyptě, kde jeho otec působí jako velvyslanec?

„Blízko české ambasády v Káhiře je prestižní německá zahraniční škola, přemýšlel jsem o tom, ale kvůli sportu jsem se rozhodl zůstat v České republice, protože ten je to, čemu bych se nyní chtěl nejvíce věnovat,“ říká.

A jak hodnotí rok s distanční výukou? Více se dozvíte ve videorozhovoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram