Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Společnost Facebook plánuje změnu jména

27. 10. 2021 - Patrik Vodrážka

Facebook se podle svědectví přímo ze společnosti chystá k velkému kroku a to změně jeho jména. Jedním z důvodů může být i nešťastné spojování společnosti s kontroverzními kauzami sociální sítě Facebook, které mohou poškozovat některé současné i budoucí projekty, které nemají se sociální sítí de facto nic společného.

Podle informací by měl generální ředitel Mark Zuckerberg o této změně hovořit 28. října v rámci výroční konference Connect. Značka Facebook by se tak stala jednou z více značek portfolia po boku Instagramu, WhatsAppu, Oculusu a dalších.

Hlavním důvodem má ovšem být v názvu odrazit budování prostoru Metaverse (budoucí podoba internetu, jejíž součástí mají být trvale sdílené 3D virtuální prostory propojené do jednoho virtuálního vesmíru), na němž nyní Facebook pracuje a který by se měl stát největším VR prostorem svého druhu vůbec.

Podle Zuckerberga je společnost Facebook nositelem pokroku a systémy VR a AR mají potenciál stát se v budoucnu běžnými podobně jako dnes mobilní telefony.

Fotografie pochází od uživatele Brett Jordan ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram