Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Soutěž Ekoedu pro školy a školky

08. 06. 2023 - Tereza Benešová

Školy mají opět možnost změřit síly ve sběrové soutěži Ekoedu, kterou od června 2023 organizuje společnost REMA Systém pro všechny školy zapojené do projektu Zelená škola.

Soutěž je zaměřena na sběr vysloužilých elektrozařízení a jejím cílem je vést děti a mládež k zodpovědnému nakládání se starou elektronikou a k předcházení vzniku odpadu obecně. Letos bude oceněno hned 10 nejlepších škol a školek a vítězové získají tablety od partnera soutěže, společnosti Vodafone Czech Republic.

Soutěž trvá do 30. září 2023, výsledky budou vyhlášeny 17. října a ceny obdrží výherci nejpozději do 30. listopadu. Kompletní pravidla soutěže jsou k dispozici na webu www.rema.cloud v sekci Zelená škola. Pro školy je tato soutěž skvělou příležitostí, jak zapojit své žáky do vzdělávání o správném nakládání s elektroodpadem.

Během posledního ročníku se vysbíralo více než 40 tun železa. Za mateřské školy zvítězila školka Dušníky, kde vysbírali skoro 900 kilogramů na jednoho žáka. Za základní, střední a speciální  školy zvítězila Základní škola a mateřská škola Skorošice, kde bylo vysbíráno přes 277 kilogramů na jednoho žáka.

Nástroje, které k tomu potřebují, jim poskytuje projekt Zelená škola, který aktuálně sdružuje více než 560 subjektů. Pro děti je připraven certifikovaný vzdělávací program Odpad není k zahození, který kombinuje zábavné pracovní listy a online interaktivní hry.

Zdroj úvodního obrázku: REMA Systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram