Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Sony a Honda budou společně vytvářet elektromobily

09. 03. 2022 - Patrik Vodrážka

Společnosti Sony a Honda plánují založit novou společnost zaměřenou na navrhování, výrobu a prodej elektromobilů. Obě společnosti již podepsaly memorandum a firma by měla vzniknout ještě v letošním roce. Prvního elektromobilu bychom se tak mohli dočkat již kolem roku 2025.

Co se týče výroby, tu si na starost vezme Honda. Nová společnost bude mít na starosti zase design, vývoj a prodej vozů. Sony bude vyvíjet platformu pro služby. Toto partnerství tak propojí znalosti společnosti Honda v oblasti výroby a prodeje automobilů se schopnostmi společnosti Sony v oblasti obrazových senzorů, telekomunikace a zábavy.

„Nová společnost bude usilovat o to, aby stála v čele inovací, evoluce a expanze mobility po celém světě, a to prostřednictvím širokého a ambiciózního přístupu k vytváření hodnot, které překonávají očekávání a představy zákazníků,“ uvedl generální ředitel společnosti Honda Tošihiro Mibe. „Těchto cílů budeme dosahovat s využitím špičkových technologií a know-how společnosti Honda ve vztahu k životnímu prostředí a bezpečnosti a zároveň sladíme technologická aktiva obou společností. Ačkoli jsou Sony a Honda společnostmi, které mají mnoho historických a kulturních podobností, naše oblasti technologických znalostí jsou velmi odlišné. Proto věřím, že tato spolupráce, která spojuje silné stránky obou společností, nabízí velké možnosti pro budoucnost mobility,“ dodal.

Společnost Sony na veletrhu CES 2020 předvedla koncepční elektromobil s názvem Vision-S a na veletrhu CES 2022 na něj navázala modelem Vision-S02. Toto je však prvním zásadním krokem pro vstup na automobilový průmysl.

Fotografie od uživatele Javon Swaby ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram