Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Smetanovo nábřeží získalo novou podobu

10. 08. 2022 - Vincenc Novák

Další část pražského historického centra se konečně dočkala revitalizace. Smetanovo nábřeží, jenž vede podél Vltavy od Národního divadla ke Karlovým lázním, prošlo zásadní proměnou, která je však pouze začátkem.

Jedná se o jedno z nejpůsobivějších míst Prahy. Ze Smetanova nábřeží lze spatřit jeden z nejkrásnějších pohledů na Pražský hrad a Karlův most. Podoba místa tomu však ještě donedávna příliš neodpovídala.

Zásadní rekonstrukcí prošly zdejší chodníky, jenž se dočkaly rozšíření. Zachována byla automobilová doprava a došlo také k výsadbě nových stromů. Velkou novinkou je nový pruh pro cyklisty, jenž je vyvýšen nad okolní vozovkou. Tato novinka má za úkol od sebe opticky oddělit automobilovou dopravu a cyklostezku, což přinese jistý pocit bezpečí pro obě strany. V místech také přibyl nový městský mobiliář.

Na Smetanově nábřeží přibyla také nová tramvajová zastávka Karlovy lázně ve směru na Staroměstskou, kde ještě donedávna chyběla. Dosavadní zastávka Národní divadlo, která se nacházela před budovou Hollaru, byla přemístěna přímo k budově divadla.

Smetanovým nábřežím každý den projdou tisíce turistů, kteří se kochají výhledem na panorama Pražského hradu. Nyní bude nejen pro ně procházka po březích Vltavy o něco komfortnější a příjemnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram