Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Služby od Microsoftu, které možná neznáte a usnadní vám život

07. 01. 2022 - Patrik Vodrážka

Produkty od Microsoftu používá drtivá většina z nás. Ať už je to Word, Powerpoint či Excel, ale i další produkty. Tato služba toho však nabízí mnohem více a je pravděpodobné, že o tom ani nevíte. Díky těmto funkcím si tak možná trochu zjednodušíte vás pracovní i osobní život.

Microsoft Editor

Jedna z funkcí, kterou ocení spousta uživatelů, je Microsoft Editor, který se nachází v produktech Office 365. Tato funkce umí pomocí umělé inteligence opravit gramatické chyby, což vám pomůže mít vaše dokumenty o trochu více dokonalé. Tento nástroj se nachází nejen ve Wordu, ale i třeba v Outlooku či rozšíření prohlížečů Google Chrome a Microsoft Edge.

Další skvělá funkce se může hodit do vytvářených prezentací, kde je možnost využití spousta šablon, ale Powerpoint nabízí také funkci Návrhu designu a veškerý vzhled tak může vytvořit přímo za vás.

Cloudové úložiště

Cloudové úložiště je výtečná funkce, která vás pojistí nejen proti přeplnění vašeho zařízení, ale nebudete se muset obávat ani o ztrátu vašich dat. Na cloud je přitom možné umístit až 1TB dat.

Součástí cloudu je i tzv. Osobní trezor, kde si lze uschovat ty nejdůležitější a nejcitlivější dokumenty. Díky ověření identity vámi vybraným způsobem (Face ID, Touch ID, SMS kód apod.) se tak přestanete strachovat, že by se k souborům dostal někdo cizí. Zároveň však nepřicházíte o praktickou možnost přístupu z jakéhokoli zařízení.

Microsoft OneNote

Digitální poznámkový blok, který máte neustále po ruce, to je OneNote. A navíc šetříte lesy. Co víc si v dnešní době přát? Můžete si do něj psát na klávesnici nebo třeba i kreslit pomocí prstu či dotykového pera. Je to jeden z efektivních nástrojů, jak mít své myšlenky na jednom místě. Lze si jej také stáhnout v podobě mobilní aplikace, tudíž nosíte své zápisky neustále při sobě. V informační společnosti to pro vás může být jedině výhodou.

Používáte některé z těchto funkcích nebo o nich slyšíte prvně? Podle nás se jedná o funkce, které umí ušetřit spoustu času a jejich využití není rozhodně na škodu.

Fotografie od uživatele Cup of Couple ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram