Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Semunář na podporu College od Europe

11. 12. 2023 - Aneta Havránková

Vysoká škola College of Europe, poskytující exkluzivní postgraduální vzdělání v oblasti Evropské unie a evropské integrace, otevřela před pár dny dveře k přijímacímu řízení pro akademický rok 2024/2025. Na podporu studia na této prestižní škole se ministerstvo vnitro a ministerstvo školství rozhodli společne uspodářat seminář, jehož cílem bylo zvýšit zájem o studium na této instituci mezi českými občany.

Seminář, na němž se sešlo téměř sto hostů z různorodých sfér státní správy, vysokých škol a ambiciózních studentů magisterských a doktorských programů, zahájili ministr školství Mikuláš Bek, a nejvyšší státní tajemník Jindřich Fryč, spolu se státním tajemníkem Ondřejem Andrysem a bývalou šéfkou evropské diplomacie a rektorkou College of Europe Federicou Mogherini. Ti všichni zdůraznili nejen výjimečnost této školy, ale také unikátní znalosti a dovednosti v evropských studiích, které její absolventi získávají, čímž se stávají vysoce žádanými experty pro klíčové pozice v evropských institucích.

Výhody studia představily významné osobnosti

Příležitosti, které studium na College of Europe přináší však nebyly jediným tématem akademické diskuze. Předseda správní rady Aspen Institute Central Europe Ivan Hodač, vrchní ředitel sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR Štěpán Černý a diplomat působící na Stálém zastoupení ČR při NATO Matti Tetřev přiblížili praktické výhody, které studium na této instituci může přinést pro pracovní kariéru i pro aktivní účast Čechů v evropských institucích. Svědectví o vlastních zkušenostech s cestou do světa College of Europe pak sdíleli současní studenti Markéta Šonková, pracující na Ministerstvu vnitra, Martin Šauer z Ministerstva životního prostředí, a advokátka Kateřina Mandulová, absolventka této prestižní školy.

„Studium na College of Europe představuje unikátní příležitost získat prestižní postgraduální vzdělání, které otevírá dveře k významným pozicím v institucích Evropské unie i ve státní správě,“ zdůraznil státní tajemník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Andrys, a připomněl, že tato cesta může být klíčovou šancí i pro studenty posledního ročníku vysokých škol či doktoranty.

To, že se nejedná o ledajakou školu, zdůraznil i sám prezident Petr Pavel, který se zúčastnil slavnostního zahájení letošního akademického roku. Státní tajemník Andrys pak odhalil nový stipendijní program pro české vysokoškolské studenty, jehož příprava právě dorazila do finální fáze a v níž se spojily síly Ministerstva školství s Ministerstvem vnitra, Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem financí a Úřadem vlády ČR.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram