Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Schola Pragensis – jedinečná příležitost pro výběr střední školy

24. 11. 2021 - Michaela Šimánková

Od 25. do 27. listopadu se bude konat 26. ročník veletrhu Schola Pragensis. Zde školy dostanou prostor se prezentovat na webových platformách a během vysílání, které se bude konat souběžně s veletrhem. Střední školy a gymnázia dostanou prostor k tomu, aby zaujaly uchazeče, tedy absolventy 9. tříd základních škol. První ročník Scholy Pragensis se konal už v roce 1996, ale od té doby došlo k mnoha změnám – obzvlášť v tomto roce, kdy celý veetrh kvůli protipandemickým opatřením, stejně jako v roce minulém, bude vysílán pouze online.

Zájemci se můžou těšit na tři dny nabyté informacemi. Každý den je bude čekat dopolední program od 9:00 do 13:00, zaměřený na nastávající i současné studenty středních škol, a po polední přestávce i odpolední program od 14:30 do 17:00, jehož cílovou skupinou budou rodiče studentů. Do těchto bloků, kde žáci i rodiče budou moci sledovat zajímavé debaty, rozhovory a propagační videa škol, bude vloženo několik reportáží živě přenášených přímo z pražských škol.

Mezi školy, které slíbily svoji účast, patří například Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium, Gymnázium nad Alejí, Gymnázium Oty Pavla, Střední škola dostihového sportu a jezdectví nebo Střední průmyslová škola dopravní.

Schola Pragensis je skvělá příležitost pro nerozhodné uchazeče, jak se dozvědět nové informace o školách, které je lákají, ale je cenným informačním zdrojem i pro současné studenty středních škol, kteří tak získatjí zajímavé informace nejen ze škol, ale i od hostů, kteří představí instituce jako např. Národní knihovnu, nebo výsledky ankety Škola doporučená zaměstnanci. Zájemci se na živé vysílání mohou připojit pomocí odkazu scholapragensis.online nebo scholapragensis.eu.

Autor: Michaela Šimánková, studentka pražského Gymnázia Oty Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram