Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Samsung vyměňuje komponenty u svého SSD za horší

24. 09. 2021 - Patrik Vodrážka

Nedostatek čipů zřejmě dohnal výrobce produktů k výrobě horších produktů. Zatímco označení a cena zůstává naprosto stejná, kvůli čemuž běžný uživatel nic nepozná, komponenty jsou vevnitř vyměněné za horší.

Podle testování SSD 970 Evo Plus je verze vyráběná v březnu významně pomalejší. Například u CrystalDiskMark používaný pro srovnávání to vypadá, že je rychlost velmi podobná, nicméně po podrobnějším testováním zjistíte, že se používá pro přenos pouze malá velikost souborů – 1 GB. Díky cache se tak soubory přenesou opravdu rychle, to ovšem neplatí u velkých souborů, kdy je rychlost již mnohem menší. U testování přenosu souboru, který má zhruba 40 GB se rychlost snížila asi na polovinu. Testování provedl čínský youtuber zabývající se testováním a recenzováním produktů.

Důvod zpomalení je, že se u SSD změnil ovladač, u kterých je kvůli nedostatku velký problém s dodávkami. V konečném důsledku tak trpí nic netušící uživatelé kupující si produkty, které jsou za stejnou cenu horší. Výrobci o takovém kroku nedali vůbec vědět, daná skutečnost se dostala na veřejnost až testováním uživatelů.

Tento případ se nestal pouze u zmíněného SSD od Samsungu, stejný případ se stal i u SSD Western Digital. Dalším případem je například u konzole PS5, u které se podle některých testů vyrábí zevnitř horší chlazení, čímž by mohlo docházet k častějšímu přehřívání konzole.

Fotografie od uživatele Luis Quintero ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram