Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Samsung se stále drží na první příčce nejprodávanějších telefonů, dlouhodobě jeho podíl ovšem klesá

22. 11. 2021 - Patrik Vodrážka

Nejprodávanějším výrobcem telefonů je Samsung. Na prvních příčkách se drží již dlouhodobě, nicméně jeho podíl postupně klesá, jak uvádí společnost Counterpoint Research ve své zprávě. Kromě toho se můžeme ale dočíst i o dalším pořadí velkých výrobců a jejich podílu.

V Evropě má Samsung podíl 30,4 % na trhu. Z dlouhodobého hlediska však tento podíl ztrácí, protože podle serveru GSMArena růst meziročně poklesl o 16 %. Jiná situace je ovšem u Xiaomi, které se umístilo na druhém místě s podílem 23,6 % a jehož meziroční nárust je o 51 %. Třetí příčka pak přísluší Applu s 22,1% podílem na trhu, který zaznamenal 24% růst.

Zatímco další značky, jako je Oppo, realme, ale i Motorola, Nokia a HMD zaznamenávají nárůst uživatelů, značky Honor a Huawei svůj podíl na trhu nepřekvapivě ztrácejí hlavně v souvislosti s omezeními a chybějícím službám Google Play.

Evropský trh s chytrými telefony zaznamenal meziroční pokles o 1 %. To je přisuzováno hlavně nedostatku čipů, který postihl všechna technologická odvětví na celém světě.

Fotografie pochází ze služby Pexels od uživatele Omar Markhieh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram