Vášeň pro chytrá řešení a technologie měl již na střední škole. Při studiu smíchovské SPŠ se spolužákem vymysleli projekt „Chytré auto na chytré silnici“ a jak Jan Tesař říká, chytrá auta jsou budoucností automobilové dopravy.

Studuje na Českém vysokém učení technickém v Praze a kromě studia také na Smíchovské střední průmyslové škole vyučuje předmět Technologie chytrých domů a měst. V současné době se svými studenty zkoumá pražské ovzduší pomocí legendární „mazačky“, což je speciální tramvaj, která slouží k mazání kolejnic v pražské tramvajové síti.

 „Dali jsme na tuto tramvaj, která neustále projíždí po celé Praze, čidlo, které snímá asi čtrnáct parametrů ovzduší, místo toho, abychom dávali senzory na každou lampu zvlášť,“ popisuje v rozhovoru pro Mediální dům Preslova. S nasbíranými daty pak Tesař se studenty pracuje při výuce. 

Proč si ke studiu střední školy vybral zrovna průmyslovku? Jak mají deváťáci načerpat atmosféru své budoucí školy v době online dnů otevřených dveří? A co je to hydroponická farma? To vše se dozvíte ve video rozhovoru.