Cookie Consent by Free Privacy Policy website

QR bojovka Operace Antropoid začíná v sobotu 22. května na Praze 8

21. 05. 2021 - Pražský inovační institut

V příštím týdnu si připomeneme 79 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha s krycím názvem operace Antropoid. Ten se udál 27. května 1942. V místě události, nedaleko zastávky Vychovatelna na Praze 8, byl na jaře tohoto roku vytvořen takzvaný mural s názvem Operace Antropoid. Praha 8 k připomenutí této významné události připravila QR bojovku o ceny pro starší děti a dospělé. Ta bude k dispozici od 22. května do 18. června 2021. Na přípravě spolupracovala osmá městská část s Prahou 9, Sokolem Libeň, Divadlem Pod Palmovkou a DDM Spektrum Karlín.

Hra je určena především pro starší děti a dospělé. Celková délka trasy je kolem 10 km, ale můžete vyrazit jen na část nebo si hru rozdělit do více dní. Hra má celkem 25 stanovišť. Patnáct základních a pak pět stanovišť ve Vysočanech a pět v Karlíně.

Na hru je třeba se zaregistrovat přes mobilní zařízení na www.operaceanthropoid.cz.S sebou na trasu potřebujete mobil s datovým tarifem.

První stanoviště (QR kód) naleznete u tramvajové zastávky Vychovatelna. Skenování QR kódu je nutné provádět po přihlášení na stránkách hry v menu SCAN (tedy ne klasickou čtečkou v mobilu). Dále postupujete dle instrukcí. Odpovědi na otázky si dobře rozmyslete, správnou odpověď vyberete tažením doprava. Pokud se vám během hry např. vybije telefon, můžete se přihlásit na jiném, pod stejným názvem a heslem a pokračovat dále.

Pro získání odměny je důležité správně odpovídat na otázky a vyluštit křížovku.

Veškeré informace naleznete na www.operaceanthropoid.cz. Ze hry také můžete pořizovat fotografie, napsat básně nebo krátké povídky. Poslat je můžete na michal.svarc@praha8.cz a nejúspěšnější budou odměněni věcnými dary.K některým zastavením hry si můžete prohlédnout ukázky z nového komiksu Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha, od autorů Zdeňka Ležáka a Michala Kociána, který vydalo Argo v letošním roce 2021. Ukázky komiksu jsou zde.

Fotografie od uživatele PNW Production ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram