Cookie Consent by Free Privacy Policy website

První ročník unikátního závodu Archirun propojí běh s architekturou

06. 07. 2023 - Vincenc Novák

V sobotu 26. srpna se uskuteční první ročník unikátního architektonického závodu Archirun, který pořádá Centrum architektury a městského plánování. Účastníkům z řad profesionálních i amatérských běžců umožní navštívit místa, která nejsou běžně přístupná.

Celková délka trasy činí 7 kilometrů a vede okolo zajímavých budov, mezi které patří kotelna, která vypadá jako pyramida, smíchovský bunkr na peníze, fasáda ze skleněných televizí na Nové scéně Národního divadla či levitující dům. Cílem pořadatelů je především přinést účastníkům unikátní zážitek. Akce je vhodná také pro seniory a rodiče s dětmi, děti do 15 let mají startovné zdarma.

Jsem velmi rád, že instituce jako je ta naše může stále sídlit v neobyčejné budově od Karla Pragera, která zároveň bude i ústředním místem Archirunu. Stavba je od svého zrození neodmyslitelně spjata s prostorem pro práci městských plánovačů Prahy. Pevně věřím, že tomu tak bude i v budoucnu a Pragerovy kostky se brzy dočkají tolik potřebné rekonstrukce,“ říká ředitel Institutu plánování a rozvoje Ondřej Boháč.

Mezi doprovodné aktivity, které si pořadatelé závodu připravili, patří komentované prohlídky, sítotisková dílna či koncert pod širým nebem. Na jeden den CAMP také opět přivítá výstavu Architektura 58-89, jejímž kurátorem je rapper Vladimir 518.

Start i cíl závodu se nachází před budovou CAMPu v areálu Emauzského opatství nedaleko Karlova náměstí. Jednotlivé budovy, kterými bude trasa závodu lemována, blíže představí přítomní ambasadoři. Jedním z nich bude již zmiňovaný Vladimir 518, který představí budovu Nové scény Národního divadla.

S myšlenkou uspořádat v Praze podobnou akci jsme si pohrávali již delší čas a dělá mi radost, že se nám to tento rok podaří zrealizovat. Věřím, že historicky první ročník Archirunu odstartuje tradici a propojí tak sportovní aktivitu a zájem o architekturu,“ doplňuje Štěpán Bärtl, vedoucí CAMPu.

Pro účast na akci je nutné se zaregistrovat na GoOut. Cena startovného činí 350 Kč a její součástí je tričko z limitované edice Archirun 2023, medaile a občerstvení v cíli. Více informací naleznete na webu www.praha.camp/archirun.

Zdroj úvodního obrázku: Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram