Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prožijte Vánoce udržitelněji díky zasaditelným stromkům

30. 11. 2022 - Vincenc Novák

Každý rok po Vánocích zaplaví pražské ulice hromady oschlých stromků, které jen smutně čekají na odvoz. Vánoční stromeček však nemusí být jen "na jedno použití". Díky stromkům v květináči lze letos již pošesté prožít nejkrásnější svátky roku o něco šetrněji k přírodě.

Lesy hl. m. Prahy nabízí prostřednictvím 7 výdejních míst na území Prahy "zapůjčení" vánočního stromečku. Rozdíl oproti tomu klasickému spočívá v jeho velikosti a také v tom, že ho obdržíte v květináči. Díky tomu odpadávají starosti spojené s jeho umístěním do stojánku a hlavně tím také nekončí jeho životní cesta.

Stromky jsou totiž nejsou určeny pouze pro využití v době vánočních svátků. Jedná se o sazenice určené k výsadbě v krajině. Po skončení Vánoc si tedy jejich majitelé mohou stromek vysadit klidně u sebe na zahradě. V příštím roce se bude také konat akce s názvem "Den pro jedličku", v rámci které bude možné stromek v Kunratickém lese pod dohledem odborníků zasadit.

Stromky je možné zakoupit v Zahradnictví Ďáblice, v Čimicích, Hostivaři, Běchovicích či v ekocentru Prales na Praze 19. Akci každoročně provází velký zájem, ale zájemci se nemusí bát, že by na ně nevyšlo. Stromky jsou na jednotlivých výdejních místech průběžně doplňovány, k dispozici je jich až tisíc.

Díky této akci lze vánoční svátky prožít s lepším pocitem. Stromečky, které občané vyhodí u popelnic, většinou čeká drsný osud v podobě kompostárny. Malý stromek v květináči však lze obdivovat třeba i po celý život.

Zdroj obrázku: Obrázek uživatele Kapa65 ze služby Pixabay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram