Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Projekt ověřující moderní metody výuky dějepisu potrvá až do konce letošního roku

27. 07. 2023 - Vincenc Novák

Až do konce letošního roku potrvá projekt s názvem Pokusné ověřování Proměna výuky dějin 20. století na českých základních školách, který umožňuje ověřit moderní a efektivní metody výuky dějepisu. Pokusná část projektu skončí 30. září, následovat bude vyhodnocování.

V uplynulých dvou letech trvání projektu byl ověřen model učících se komunit sestávajících z 4-6 učitelů, kteří byli organizováni jedním zkušeným učitelem v roli lokálního koordinátora. Učitelé se při své práci věnovali rozvoji badatelské výuky moderních dějin.

"Cíle projektu v oblasti pokusného testování byly splněny, metody změny výuky byly ověřeny a byly také vytvořeny metodické materiály. Nyní je třeba hledat způsob jejich masivnějšího převedení do praxe," říká Ivo Jupa, ředitel NPI ČR, pod který projekt spadá.

Během uplynulých školních let 2021/2022 a 2022/2023 vzniklo celkem 55 komunit, které sdružovaly přes 400 učitelů na přibližně 360 základních i středních školách. Původně se v rámci rozpočtu projektu počítalo s náklady ve výši 70 milionů korun, cíle projektu se však podařilo naplnit v rámci necelých 40 milionů korun.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram