Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Projekt Učiteling - kantoři v pozici žáka

24. 07. 2023 - Kryštof Jiřík

Pedagogická činnost mimo vzdělávání žáků zahrnuje také velmi časté sebevzdělávání. V Česku existuje několik platforem, které nabízejí různé konference a workshopy pro učitele, kteří mají zájem se ve své práci neustále zlepšovat. Jednou z nich je i Učiteling, projekt společnosti EDUin. Ten nabízí účastníkům možnost si pro změnu na jeden den sednout místo za katedru do lavic.

Učitelé se v průběhu dne zúčastní tři různých workshopů dle vlastního výběru. V roli žáka v nich zažijí výuku svých kolegů, finalistů odborné ceny pro učitele Global Teacher Prize Czech Republic. Jedná se o konkrétní odučené hodiny z praxe doplněné o následnou analýzu a reflexi prožité lekce. Jednoho workshopu se účastní maximálně 20 učitelů a všichni účastníci obdrží osvědčení o absolvování vzdělávacího programu. Pro lepší následné sdílení doporučujeme účast více učitelů z jedné školy. Workshopy jsou přínosné i pro ředitele,“ stojí na internetových stránkách projektu.

Cílem projektu je především sdílená mezioborová praxe pedagogů. Zároveň navazuje na Strategii 2030+, jejímž cílem je zaměřit vzdělávání více na získávání kompetencí potřebných pro aktivní občanský, profesní i osobní život a snížit nerovnosti v přístupu ke kvalitnímu vzdělávání a umožnit maximální rozvoj potenciálu dětí, žáků a studentů.

Celá řada vzdělávacích akcí, kterých jsem se zúčastnila, byla hodně pasivní. Jenom jsme seděli a poslouchali jsme pedagogickou a psychologickou teorii. Učiteling dává možnost nahlédnout do kuchyně těm nejlepším z nás,“ říká Dana Pauková, která se konference zúčastnila.

Učiteling se konal již třikrát – v Praze, Brně a na Vysočině. Další termín zatím není stanoven, nicméně je v přípravě.

Zdroj náhledové fotografie: Učiteling

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram