Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Příští týden odstartuje jubilejní 25. ročník Designbloku. Co si nenechat ujít a kam vyrazit se studenty?

30. 09. 2023 - Klára Nováčková

Designblok je největší a nejnavštěvovanějším festivalem svého druhu – a to nejen u nás v České republice, ale i v celé střední Evropě. Akce unikátně propojuje design, módu, architekturu, umění a další kreativní obory. Slouží jako platforma pro prezentaci současného špičkového umění a designu, zároveň představuje i mladé začínající tvůrce. Letošní jubilejní ročník odstartuje už příští týden v úterý 3. října.

Zdroj: Designblok

Designblok se bude konat především na třech významných kulturních místech - v zahradách Pražského hradu, v Uměleckoprůmyslovém muzeu a ve Veletržním paláci (Národní galerie Praha). Součástí festivalu ale budou také desítky dalších menších lokací po celé Praze, ať už jde o showroomy, studia nebo obchody.

V rámci Design bloku můžete navštívit desítky výstav, jsou tu ale dvě stěžejní, které byste neměli minout.

  1. Designblok kosmos

Designblok ve spolupráci s nadací PPF představí v rámci letošního ročníku speciální putovní výstavu, Designblok kosmos. Ta přináší to nejlepší ze současné české umělecké scény a zároveň spojuje sdílené hodnoty českých umělců a umělkyň. Výstava bude k vidění v pojízdné galerii, jejíž první mezinárodní zastávkou bude Milano Design Week v dubnu příštího roku. V době, kdy bude probíhat Designblok, budete moci výstavu navštívit v Míčovně Pražského hradu.

2. Made by Fire

Made by Fire – oheň a s ním související pec, ze které pochází všechny výrobky, které na této monumentální výstavě můžeme vidět. Ať už jde o sklo, keramiku či porcelán, oheň je jejich společným jmenovatelem. V Míčovně Pražského hradu, kde bude výstava umístěna, budou moc diváci spatřit více než sto českých autorských děl a exponátů.

Obě výstavy bude možné navštívit týden po skončení festivalu, tedy v období 9. až 15. 10. 2023.

Designblok se školami

Vřele doporučujeme navštívit Designblok se studenty, ať už základních, nebo středních škol. Návštěva Designbloku pro studenty představuje nejen obohacující, ale i inspirativní zážitek. Festival je otevřeným oknem do světa současného designu, módy, architektury a dalších kreativních odvětví. S tím se také pojí starost o životní prostředí a ekologii. Design totiž může prospívat naší planetě, i o tomto tématu bude letošní ročník. Dále festival nabízí studentskému publiku možnost vidět reálné designové aplikace, trendy a experimenty, což může posílit jejich vlastní tvůrčí myšlení.

Pokud zvažujete vyrazit se studenty na festival, zarezervujte si vstupenku pro školní skupinu na https://www.designblok.cz/cz/designblok#o-designbloku. Děti do 15 let a doprovod školní skupiny mají vstup zdarma.

Zdroj úvodního obrázku: Designblok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram