Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Příklady dobré praxe: Pestrá výuka španělštiny na Karlínské obchodní akademii

28. 03. 2022 - Redakce

Na Kollárovce (Karlínské obchodní akademii) se učíme španělštinu s naší jedinečnou učitelkou Jindřiškou Čížkovou, která nás učí nejen španělský jazyk, ale i španělskou historii, učí nás o španělském jídle, kultuře, svátcích a čas od času svou výuku osvětlí nějakým zajímavým projektem.

Hodiny španělského jazyka máme tři za týden. Ve většině z nich používáme učebnici, ve které jsou slovíčka, poslechové úkoly, úkoly na gramatiku i spousta jiných a zajímavých úkolů, kterými své nové znalosti testujeme a ty staré opakujeme. Paní učitelka Jindřiška je velmi kreativní a její hodiny připravuje tak, aby to bavilo nás i ji.

Paní učitelka je něčím speciální. Vždy se pro nás snaží mít něco nového, řeší s námi věci, co se dějí ve světe a zároveň se je snaží převést do španělštiny. Výuka je velmi interaktivní, a to mi velice vyhovuje. Líbí se mi, že k nám paní učitelka přistupuje jako k jednotlivcům a rozlišuje naši úroveň a dává podle toho aktivity. Učí nás nejen jazyk, ale i jejich zvyky a kulturu. Ovšem jsou i dny, kdy to není nejlehčí jak pro nás, tak pro paní učitelku. Nedávám to za vinu nikomu, ale i takové dny jsou. Nicméně stále hodnotím španělštinu velmi pozitivně a v posledních dnech mě tento předmět baví. Hrozně moc se mi líbí, co s námi má paní Čížková v plánu a velmi se na to těším. Jsem nadšený z příležitosti studovat španělštinu.

Už v prvním ročníku jsme byli na flamencu, kde jsme zjistili o tomto tanci více informací a ochutnali jsme tapas. Byla tam skupina lidí, kteří tancovali a ukazovali nám správné kroky. Poté jsme se přesunuli a šli jsme do místnosti, kde jsme hráli na hudební nástroj, co vypadal jako běžná krabice. Ke konci akce, jsme měli kvíz o osobnostech Španělska a nakonec jsme si vychutnali tapas.

Díky paní učitelce se nedávno uskutečnila jedna z nejzábavnějším a nejpříjemnějších hodin. Připravila si pro nás videohovor se svou kamarádkou, která žije ve Španělsku. Jmenuje se Rocio a s tou jsme měli možnost popovídat si o životě ve Španělsku a opět se dozvědět něco nového.

Rocio nám vyprávěla, o tom, jak moc se jí líbí v Praze, o situaci v Madridu a zbytek hodiny byl doplněn našimi otázkami. Ptali jsme se jí spíše na příjemné věci typu: Jak se má? Co si myslí o ČR? Rozhovor byl zrealizován díky nejnovější web kameře (HD video kamera V20C) v aule, která snímala celou třidu. Rozhovor probíhal v aplikaci Teams a Roci používala kameru ze svého notebooku.

A v tomto roce nás ještě čeká oběd v mexické restauraci, na který se velmi těšíme. Jdeme tam, za účelem procvičování jazyka a za ochutnávkou nové kultury.

Článek pro Prahu školskou napsal student Karlínské obchodní akademie Michal Janák.

Fotografie od uživatele Mikhail Nilov ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram