Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Přijďte si na workshop vyzkoušet, jak zapojit kreativitu do hodin!

08. 04. 2022 - Pražský inovační institut

Jste učitelka nebo učitel a přemýšlíte o tom, jak při výuce podpořit vaše žáky, aby se rozvíjela jejich tvořivost a kompetence k podnikavosti? Nebo jste žákyně/žáci a chtěli byste, aby vás výuka bavila a abyste mohli uplatnit svoje nápady? Ať tak či tak, zveme vás na workshop nazvaný Rozvoj tvořivosti, který se uskuteční ve středu 20. dubna od 13.30 do 15.30 hodin v rámci Světového týdne kreativity ve vzdělávání.

Během Světového týdne kreativity ve vzdělávání, který se v České republice koná od 15. do 22. dubna 2022, se uskuteční řada odborných diskusí, ateliérů, happeningů, workshopů a dalších událostí. Centrum podpory podnikavosti (CPP), které vzniklo v projektu iKAP II – Inovace ve vzdělávání, který spadá pod Pražským inovační institut, pro vás připravilo zmíněný workshop „Rozvoj tvořivosti pro učitele a žáky základních a středních škol“.

„Tvořivost je jednou ze základních dovedností spojených s klíčovou kompetencí k podnikavosti,“ vysvětluje Kateřina Lichtenberková z CPP a přibližuje, jak bude workshop vypadat: „V úvodním bloku se účastníci dozvědí, co je divergentní myšlení, jak je možné jej rozvíjet už od útlého věku a jaké metody se dají využít pro práci s nápady žáků a studentů.“ Praktická část workshopu pak rozdělí účastníky na dvě skupiny podle stupně vzdělávání – na základní a střední školy.

Skupinu ZŠ povede zkušená lektorka, metodička a podnikatelka Veronika Šancová, která je autorkou projektu Prototýpci, a všichni si budou moci vyzkoušet konkrétní metody, jak se rozvíjí divergentní myšlení. Program pro střední školy připravuje Martin Vítek z Nadačního fondu vzdělávání a podnikání, který je tváří projektu Soutěž a podnikej a autorem související metodiky pro práci s nápady ve výuce. Získáte praktické tipy a inspiraci a zajímavé příklady z praxe, ať už jste učitel nebo žák.

Workshop „Rozvoj tvořivosti“ se koná ve středu 20. 4. od 13.30 do do 15.30 hod. v Podnikatelském a inovačním centru Hl. m. Prahy (PIC) (Škodův palác, poblíž OC Quadrillo).

Je nutná registrace, kterou najdete na tomto linku. Workshop je zdarma.

Více informací o programu Světového týdne kreativity ve vzdělávání najdete na webu Pražského inovačního institutu, který je mezi hlavními organizátory celého týdne, spolu s PIC, uMĚNÍM – platformou pro kreativní učení a organizacemi Kreativní Praha, Kreativní Česko a Pražské kreativní centrum. Podrobnosti k jednotlivým eventům najdete také ve Facebookové události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram