Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prezident Pavel jmenoval nové profesory

13. 12. 2023 - Šimon Hauser

Prezident České republiky Petr Pavel spolu s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem /STAN/ udělil v úterý jmenovací dekret 73 novým profesorkám a profesorům. Ceremoniál se odehrál ve Velké aule pražského Karolina, kde se shromáždili přední akademici a osobnosti českého vzdělávacího sektoru.

Ministr Mikuláš Bek ve svém projevu zdůraznil, jak se české vysoké školství, které známe dnes, vyvíjelo a rozšiřovalo, zejména od devadesátých a nultých let. Připomněl, že kromě nárůstu počtu vysokých škol, fakult a akademických pracovníků, došlo i k významnému zvýšení počtů studentů. Univerzitní budovy a jejich vybavení nyní dosahují světových standardů, což české vysoké školství činí atraktivním nejen pro domácí studenty a akademiky, ale i pro ty zahraniční.

Podle ministra Beka stojí české vysoké školství před novými výzvami. Ty zahrnují potřebu vyprofilovanějšího profesního vzdělávání, rozvoje vědecké excelence na výzkumných univerzitách a jasnější formulace očekávání společnosti a státu vůči vysokým školám. Ministr vyjádřil přesvědčení, že společným úsilím lze postavit vysoké školství na pevnějších a modernějších základech.

Důraz byl kladen na významnou odpovědnost, kterou nově jmenovaní profesorové a profesorky přebírají společně se svými dekrety. Jde o odpovědnost za vzdělávání nastupujících generací, což je nezbytné pro budoucí rozvoj českého vzdělávacího a vědeckého prostředí.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram