Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pražští studenti se sešli na Letní škole mediální tvorby

25. 08. 2021 - Daniel Kapek

V prostorách pražské Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia (SSPŠ) a Střední odborné školy elektrotechnické v Hluboké nad Vltavou se v období mezi 12. a 24. červencem konala Letní škola mediální tvorby, kterou pořádal Mediální dům Preslova. Cílem letní školy bylo dát dohromady několik týmů, které se budou v budoucnu podílet na tvorbě obsahu. Letní škola částečně nahradila distanční výuku, ve které se přetrhaly sociální vazby.

„Oproti loňskému ročníku je tu mnohem více lidí. Je tu více lidí z jiných škol a spousta budoucích studentů SSPŠ. Na druhé straně lidé, kteří to vedou mají více zkušeností a mohou předat více dovedností. Atmosféra na letní škole a mediální tvorbě je lepší, protože Mediální dům Preslova si udělal jméno. Nejen proto, že už má za sebou spoustu projektů, obzvláště během distanční výuky,“ řekl ředitel SSPŠ Ing. Radko Sáblík.

Vedoucími jednotlivých týmů byli jak absolventi SSPŠ, tak i další lidé z Mediálního domu Preslova. Důležitou roli měli i účastníci z Vertical Production, kteří pro Mediální dům Preslova natáčejí videa a i po dokončení studia plánují spolupracovat se SSPŠ.

Letní škola se uskutečnila tentokrát na dvou místech

V prostorách Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia se letní škola nekonala poprvé. Po týdnu v Praze se pak účastníci přesunuli do Hluboké nad Vltavou. „Letní školu už jsme jednou dělali, ale jen pražskou. To bylo něco trochu jiného. Letos jsme měli znovu týden v Praze, který jsme udělali jinak a lépe než vloni,“ sdělil Mikuláš Pilát jeden z vedoucích Letní školy.

V pražské části si účastníci vyzkoušeli několik věcí například tvorbu podcastů či živé vysílání. Hlavní byla tvorba reklamy, kterou účastníci vyrobili sami. Vedoucí jim zde byli k ruce, ale hlavní práce byla na studentech, aby si vše vyzkoušeli. Od scénáře, přes natáčení až do střihu. Vzniklo několik různorodých reklam. Například reklama na cestovní kancelář, nůž, vodu, zubní kartáček nebo očkování.

Druhá část letní školy se odehrávala v Hluboké nad Vltavou. Zde studenti natočili tři filmy a několik reportáží. Vznikl zde akční film, horor i kriminálka. Studenti velmi ocenili, že vytvořili celá svá díla sami bez vedoucích, kteří jim ale byli kdykoli k dispozici s potřebnými radami.

Vzniklo zde i několik reportáží. Studenti natočili reportáže ze zámečku Ohrada, zoologické zahrady či o letní škole samotné. Nebyly to však jediné reportáže, které během té doby vznikly. Reportáž o výstavě výtvarné skupiny KOSA v Písku či o výstavě ruské avantgardy na zámku v Hluboké a mnoho dalších najdete na youtube kanále Prahy školské.

Letošní ročník letní školy se vydařil, účastníci si ho užili a těší se na další ročník, který je v plánu i pro příští rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram