Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pražští prvňáčci dostanou první školní den praktické balíčky

31. 08. 2021 - Magistrát hl.m. Prahy

Hlavní město Praha také v letošním roce obdaruje všechny žáky prvních tříd základních škol v metropoli potřebami, které využijí nejen při výuce. Další drobné dary potom přidala řada městských společností. Balíčky pro 14 495 prvňáčků pořídilo město dohromady za 1 317 950 Kč bez DPH.

„Jako tomu bylo už v loňském roce, tak i letos je nástup pro prvňáčky o něco méně komfortní, než jaký si ho běžně pamatujeme. Riziková situace s pandemií koronaviru přetrvává a naším úkolem je nejen zajistit dětem bezpečné prostředí a trvalou výuku, ale zpříjemnit jim i nástup do školy. S pomocí balíčků s praktickými a zároveň vkusnými potřebami pro výuku chceme mladé školáky potěšit a pomoci také jejich rodičům, kteří mají vždy s nástupem do školy ne úplně malé výdaje," uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Malí školáci se letos mohou těšit na oboustranně stíratelnou tabulku s linkami pro nácvik psaní doplněnou značkovačem se zdravotně nezávadným a za sucha stíratelným inkoustem i stírací textilií. Balíček dále obsahuje balení barevných pastelek nebo kvalitní bavlněný sáček na přezůvky. Jako doplněk dodaly společnosti zřízené hlavním městem Prahou například notýsek, reflexní přívěsek, hračku, voskovky nebo volnou vstupenku a voucher do Botanické zahrady a Planetária Praha.

obsah balíčku

Ve školním roce 2021/2022 nastoupí v Praze do prvních tříd celkem 14 176 žáků základních škol zřizovaných městskými částmi a dalších 319 malých školáků se bude vzdělávat ve speciálních školách, které spravuje přímo Magistrát hl. m. Prahy. Celkem tak letos v metropoli zasedne do lavic 14 495 prvňáčků.

Rozvoz balíčků do 151 školských zařízení zajistí Městská policie Praha. Strážníci se zároveň vrátí k přechodům pro chodce v blízkosti škol, aby dohlíželi na bezpečnou cestu školáků. Zejména v prvních zářijových dnech bude dohled opět navýšen na maximum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram