Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pražské metro je téměř celé pokryté mobilním signálem. Do konce roku bude hotovo

19. 11. 2021 - Daniel Kapek

Cestující v pražském metru mohou surfovat po internetu ve většině prostorů pražského metra. V celém systému zbývá pokrýt pět stanic.

Dopravní podnik hlavního města Prahy spolupracuje s konsorciem operátorů (O2, T-Mobile, Vodafone) a společností CETIN na pokrytí sítě metra mobilním signálem. První pokryté stanice byly mezi Motolskou Nemocnicí a stanicí Dejvická v roce 2015.

Cestující na zelené lince mohou telefonovat či datovat v celém úseku od Nemocnice Motol po Depo Hostivař. Jedinou výjimku tvoří samotná stanice Jiřího z Poděbrad, do které se LTE síť dostane po dokončení modernizace a vybudování výtahů, avšak dnes si už běžný cestující výpadku nevšimne.

K úplnému pokrytí pražského metra signálem zbývá 5 stanic: na lince C Střížkov, Prosek, Letňany, a na lince B Rajská zahrada a Černý most. Realizace je předpokládaná do konce letošního roku.

Instalace se neprovádí každou noc

Veškeré práce na výstavbě LTE sítě se provádějí pouze během pravidelných nočních výluk metra, které trvají přibližně tři hodiny. Není to však možné každou noc, protože před nimi mají přednost veškeré činnosti nezbytné pro zachování plné provozuschopnosti metra.

Pro umístění vyzařovacího kabelu je nejdříve potřeba do stěn tunelu metra navrtat plastové úchytky. Na rozdíl od kovových nehrozí riziko rušení signálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram