Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha znovu podpořila projekt Reuse na školách

23. 01. 2024 - Šimon Hauser

Hlavní město opět poskytlo svou podporu projektu Reuse na školách, který se zaměřuje na financování oblíbených opravárenských dílen nábytku pro veřejnost. Rada hlavního města Prahy v pondělí schválila financování na rok 2024 podporu projektu, který má kořeny v cirkulární ekonomice a usiluje o snížení objemu odpadu. Letos se projekt Reuse na školách chystá uspořádat desítku workshopů na Střední odborné škole Jarov v Praze 9.

Vedení města se rozhodlo přispět do projektu částkou 216 590 Kč, která bude využita na nákup materiálu nezbytného pro opravy a renovace nábytku, ochranné pomůcky, honoráře odborných lektorů ze SOŠ Jarov a koordinátora projektu, a také na pronájem dílny. Návštěvníci workshopů se budou, stejně jako loni, spolupodílet se na nákladech prostřednictvím vstupného.

„Projekt opravy vlastního drobného nábytku má dlouhodobě velkou přízeň veřejnosti a bývají často zaplněné. Jsou skvělou alternativou k tomu nábytek vyhodit a pořídit si nový, která mnohým lidem bez vlastní dílny či zručnosti chybí. Zde pod dohledem zkušeného lektora vlastníma rukama svůj nábytek opravují a renovují, něco se naučí, a kromě dobrého pocitu z práce a staronové židle si odnáší i nový zážitek,” říká náměstkyně pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková /Piráti/.

Workshopy se budou konat jednou za měsíc, s výjimkou prázdnin, v plně vybavených dílnách SOŠ Jarov.

Prostředek k odreagování a odpočinku

„Jsme moc rádi, že se naše Střední odborná škola Jarov zapojila do projektu Reuse. Máme velkou radost, že vracíme zpět do života věci, které mají pro naše účastníky význam v podobě vzpomínek na lidi, kteří danou věc dříve používali. Dále moc oceňujeme, že kurzy slouží pro odreagování a aktivní odpočinek. Je spousta lidí, kteří se k nám vracejí opakovaně. Odcházejí od nás vždy velice spokojeni a také se získanými vědomostmi,”doplňuje koordinátor Reuse dílen Radek Andrlík ze SOŠ Jarov.

Podpora projektu vyplývá mimo jiné z Klimatického plánu hl. m. Prahy, Strategie Cirkulární Praha 2030 nebo z Krajské koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty hl. m. Prahy na období 2016–2025.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram