Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha zavádí nový přívoz kvůli opravě Barrandovského mostu

09. 06. 2022 - Daniel Kapek

Nová linka pražského přívozu P4 je další ze změn v pražské dopravě, které souvisejí s opravou Barrandovského mostu. Linka spojí zastávky Belárie a Dostihová (Modřany a V. Chuchle).

Loď Troja, která přepravovala cestující v době stavby nové Trojské lávky, bude nasazena právě sem. S kapacitou až sto cestujících a dvacet kol bude sloužit nejen cyklistům, kvůli uzavření cyklostezky A1 a jižního cyklochodníku na opravovaném mostě. Zároveň poskytne obyvatelům Chuchle rychlé spojení s druhým břehem Vltavy.

zdroj: ROPID

Pro nový přívoz byla vybudována na obou březích nová přístaviště, které P4 obslouží každých 20 minut od 7 do 19 hodin. O víkendech vyjede přívoz o hodinu později.

Další přívoz, který má pomoci zlepšení dopravy, je přívoz P3 (Lihovar – Dvorce). Patnáctiminutové intervaly po celý den s výjimkou ranní špičky (10 minut) zajišťují rychlé spojení obou břehů. Na jaře bylo přesunuto molo na pravém břehu do bezprostřední blízkosti areálu Žlutých lázní a zastávky Dvorce.

Zdroj fotografie: paroplavba.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram