Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha finančně podpořila výstavbu modulových mateřských škol

27. 05. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Záměr na výstavbu dvou modulárních objektů pro mateřské školy předložila městská část Praha 15. Třídy pro celkem 112 dětí nabídnou vzdělávání pro pražské i ukrajinské děti. Městská část tak chce reagovat na očekávaný zvýšený zájem o umístění dětí v předškolních zařízeních. Hlavní město Praha tento projekt podpořilo dotací 30 milionů korun v rámci širší podpory městských částí, které si dohromady rozdělí účelové investiční dotace ve výši 166 milionů korun na záměry v oblasti školské infrastruktury.

„Příprava na následující školní rok musí probíhat s dostatečným předstihem, proto vítáme aktivní přístup městských částí při včasném řešení vzrůstajícího náporu žáčků do pražských škol. Ať už se bude jednat o školáky z Prahy nebo původem z Ukrajiny,” říká Pavel Vyhnánek, náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast financí a rozpočtu.

Projekt modulárních objektů pro dvoutřídky školek nebo k využití adaptačním skupinám je operativním opatřením, kterým Praha 15 v předstihu řeší očekávaný nárůst ukrajinských dětí ve vzdělávacích zařízeních v příštím školním roce. Budou umístěny v areálech základních škol Křimická a Kozinova. V každé budově budou 2 třídy pro 28 dětí. V případě snížení počtu ukrajinských dětí budou objekty v budoucnu využity jako venkovní třídy a prostory pro školní družinu základních škol.

„Cesta, kterou jsme v městské části zvolili, je jedinou možnou, jak co nejrychleji zajistit dostatečný počet míst v předškolních zařízeních. To by nebylo možné bez zásadní pomoci hlavního města Prahy,” doplňuje Václav Bílek, místostarosta Prahy 15.

Projekt je součástí souboru účelových investičních dotací do školské infrastruktury, který ve čtvrtek schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy a podpořilo tak městské části v celkové výši 166 milionů korun. Část z nich totiž operativně řeší zajištění kapacit pro vzdělávání ukrajinských dětí. Dále je i podpořena rekonstrukce školských zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram