Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha bude i nadále pomáhat mladým lidem se získáváním dovedností pro budoucí kariéru

16. 05. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Na základě uzavřeného memoranda funguje od roku 2019 spolupráce mezi hlavním městem Prahou a The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation (DOFE). Cílem spolupráce je podporovat volnočasové aktivity a pomoci v získávání dovedností pro budoucí život a kariéru mladých lidí. Na základě pozitivních zkušeností proto radní hl. m. Prahy dnes rozhodli memorandum prodloužit až do roku 2026 a zapojit do spolupráce více škol. 

V současné době je v Praze do programu DOFE zapojeno 30 organizací. „Toto číslo každoročně roste a je to dáno především pozitivními reakcemi ze strany zapojených škol. Našim cílem je i nadále podporovat intervence naplánované v Krajském akčním plánu vzdělávání, jako je například pořízení technického vybavení nebo vzdělávání pedagogů, učitelů odborného výcviku a odborných předmětů. Odborné školy v rámci pražského vzdělávání dostávají novou roli a stávají se centry celoživotního vzdělávání,”uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral. 

V plánu je zapojit do programu další školy, a to především školy odborné, které díky tomu mohou usnadnit svým pedagogům nalézt si cestu ke svým žákům a současně je vést k zájmu o své okolí a k zodpovědnosti za svá rozhodnutí. 

V rámci memoranda není přímo financována organizace DOFE, ale je školám umožněno účastnit se jejich programu na základě vlastního uvážení a rozhodnutí. Finanční prostředky slouží školám pro jejich potřeby, například ve formě pořízení expedičního vybavení nebo pomůcek. Do konce letošního dubna hlavní město poslalo svým příspěvkovým organizacím přes 400 tisíc korun. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram