Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prague Pride týden 2023: Tipy na akce

07. 08. 2023 - Šimon Hauser

Prague Pride 2023 je festival, který oslavuje rozmanitost a tradice LGBT+ komunity. Festival probíhá od 7. do 13. srpna a nabízí více než 190 akcí na různých místech po celé Praze. V redakci jsme pro vás připravili pár tipů, kam se podívat:

 • Pride Parade je vrcholem festivalu, který se koná v sobotu 12. srpna. Průvod vyjde z Václavského náměstí ve 12:30 a zamíří na Letnou, kde bude pokračovat zábava a hudba. Průvod je příležitostí pro vyjádření solidarity, radosti a hrdosti s LGBT+ lidmi a jejich spojenci.
 • Pride Village je centrem festivalu na Střeleckém ostrově, kde najdete komunitní program, občerstvení, stánky a pódium s živou hudbou a DJ. Pride Village je otevřen každý den od 10 do 22 hodin a vstup je zdarma.
 • Pride House je místo pro vzdělávání a diskuzi o různých tématech souvisejících s LGBT+ komunitou. Pride House se nachází v SK Start Praha na Střeleckém ostrově a nabízí workshopy, přednášky, debaty, filmy a další akce. Pride House je otevřen každý den od 10 do 22 hodin a vstup je zdarma.
 • Pride Club je novinkou letošního ročníku, která nabízí afterparties v podzemních prostorách v KKafe na Střeleckém ostrově. Pride Club je otevřen každý den od 22 do 4 hodin ráno a vstupné je 100 Kč.
 • Pride Park je zelená oáza na Letné, kde si můžete odpočinout, zahrát si hry, cvičit jógu nebo si užít piknik. Pride Park je otevřen každý den od 10 do 22 hodin a vstup je zdarma.
 • Pride Life je mezigenerační program, který se zaměřuje na tradice LGBT+ komunity. Pride Life se odehrává v sídle organizace Život 90 na Žitné ulici a nabízí představení, besedy, filmy a další akce. Pride Life je otevřen každý den od 10 do 18 hodin a vstup je zdarma.
 • Pride Gallery je místo pro umění a kulturu, kde můžete obdivovat výstavy queer umělců. Pride Gallery se nachází v kavárně Langhans na Vodičkově ulici a je otevřena každý den od 10 do 22 hodin. Vstupné je dobrovolné.
 • Pride Café je místo pro zahraniční návštěvníky festivalu, kde mohou najít informace, mapy, programy a další materiály. Pride Café se nachází v kavárně Dorado Coffee na Betlémském náměstí a je otevřeno každý den od 10 do 22 hodin.

Letošní program je opravdu nabitý, zde je pár tipů na každý den, které nás v redakci zaujaly:

 • V pondělí 7. srpna si můžete vybrat mezi dvěma zajímavými akcemi. V Pride House se koná workshop o queer historii, kde se dozvíte více o životech a díle slavných LGBT+ osobností z minulosti. Tato interaktivní akce začíná v 16:00 a trvá 90 minut. Pro ty, kteří mají rádi fotografii, může být zajímavá výstava fotografií z queer hnutí v Československu a České republice v Pride Gallery. Výstava je otevřena od 10:00 do 22:00 a vstupné je dobrovolné.
 • V úterý 8. srpna se můžete připojit k prohlídce Prahy s queer průvodcem, který vám ukáže zajímavá místa spojená s LGBT+ historií a kulturou. Prohlídka začíná v 10:00 na Staroměstském náměstí a trvá 3 hodiny. Alternativně můžete navštívit projekci filmu o životě transsexuálních lidí v Indii v Pride House. Projekce začíná v 18:00 a trvá 75 minut.
 • Středa 9. srpna nabízí dvě atraktivní akce. V Pride House se uskuteční diskuse o queer rodinách, kde se setkáte s rodiči a dětmi z různých typů rodin. Diskuse začíná v 17:00 a trvá 90 minut. Pokud máte rádi hudbu, můžete se vydat do Pride Village na koncert queer hudebníků, kde uslyšíte různé žánry od popu po rock. Koncert začíná v 19:00 a trvá 3 hodiny.
 • Čtvrtek 10. srpna vás zve k lekci queer tanga v Pride Park. Zde se můžete seznámit se základy tohoto smyslného tance. Taneční lekce začíná v 16:00 a trvá 60 minut. Pro milovníky divadla je připraveno divadelní představení o queer identitě a sexualitě v Pride Life. Představení začíná v 20:00 a trvá 90 minut.
 • V pátek 11. srpna si můžete vybrat například mezi těmito dvěma zajímavými akcemi. V Pride House se koná workshop o queer umění, kde se můžete seznámit s různými formami uměleckého vyjádření LGBT+ komunity. Workshop začíná v 15:00 a trvá 90 minut. Pokud preferujete literaturu, můžete se vydat do Pride Café na setkání s queer spisovateli, kde si budete moci povídat o literatuře a tvorbě. Toto setkání začíná v 19:00 a trvá 2 hodiny.
 • Sobota 12. srpna představuje vrchol festivalu s příležitostí přidat se k Pride Parade. Průvod vyjde z Václavského náměstí ve 12:30 a zamíří na Letnou, kde se bude konat zábava a hudba. Alternativně můžete zavítat na Pioneer Prague Official Prague Pride Afterparty, která je jednou z největších gay párty ve střední Evropě. Párty se koná na speciálním místě pod hvězdami od 22:00 do rána.
 • Neděle 13. srpna se v Pride Village můžete podívat na fashion show queer módy, kde uvidíte nejnovější trendy a styly. Fashion show začíná v 17:00 a trvá 60 minut. Pokud preferujete wellness, můžete si dopřát wellness den v Pride Park, kde se můžete zrelaxovat, zacvičit jógu nebo si dát masáž. Wellness den probíhá od 10:00 do 22:00 a vstup je zdarma.

Kompletní program najdete na stránkách Prague Pride. Můžete také sledovat festival na sociálních sítích jako Facebook, Instagram nebo Twitter. Přejeme vám krásný Prague Pride 2023! 🌈

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram